JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Sociológ potvrdil prečo je Matovič považovaný za nedôveryhodného blázna a šaška: „Matovič sa onedlho stane zdrojom zábavy…Takto by sa premiér nemal správať“

SLOVENSKO: V komunikácii na sociálnych sieťach pripomína Donalda Trumpa, kvôli frekvencii statusov na Facebooku však čochvíľa nebude mať čas riadiť krajinu a stane sa zdrojom zábavy, hovorí o premiérovi sociológ Michal Vašečka. 

V rozhovore M. Vašečka tvrdí, že Igor Matovič si svoje statusy, aj napriek tomu, že má k dispozícii celý tím, píše výhradne sám. Vďaka jeho aktivitám v oblasti mikromanžmentu však podľa sociológa premiér nebude stíhať riadiť krajinu.

„Často vybehne z vlády, niekde na chodbe píše ďalší status a vlastne neriadi vládu,“ hovorí Vašečka. Spolu s tým pripomína, že Matovičovi takéto správanie nemôže vydržať roky, ľudia sa ho „prejedia“ a postupne sa stane zdrojom zábavy.

Problém je, že sa tam objavujú vulgarizmy, ktoré sú už za hranicou slušného správania, vymedzovanie sa voči všetkým možným, nemiestne si robenie žartov z niektorých ľudí, občas nejaký sexizmus, útoky na médiá, útoky na mimovládny sektor. Takto by sa premiér nemal správať,“ komentuje premiérov prejav na sociálnych sieťach Vašečka.

O vláde pod Matovičovou taktovkou sociológ hovorí, že sa skladá z nepripravených ľudí, pričom niektorí by v nej ani byť nemali. Matovič zároveň bojuje s SaS a stranou Za ľudí, ktoré sa pokúša marginalizovať, čo koalíciu oslabuje. Podľa sociológa nastanú pre vládu kritické časy už v druhej časti volebného obdobia.

Opraty by po Matovičovi mohol prebrať Boris Kollár a jeho hnutie Sme rodina, ktorého ambície spolu s percentami postupne narastajú. Hnutie Sme rodina by podľa sociológa postupom času mohlo nájsť spoločnú reč s Robertom Ficom a Smerom. „Tie dve strany si podľa môjho názoru aj rozdelia oligarchov alebo oligarchovia si rozdelia ich,“ povedal ďalej Vašečka.

Jaroslav Fabok

Odeslat komentář