JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Soeren Kern:  Black Lives Matter: „Všechno to tady podpálíme“ – část 2

USA: Nedávný průzkum Pew Research Center zjistil, že hnutí BLM podporují více než dvě třetiny Američanů. Ačkoliv si Gatestone Institute přeje, aby měli černoši a všechny menšiny prospěch z rovných příležitostí a ochrany, které jim nabízí Ústava USA, tak tato současná vysoká míra podpory hnutí BLM vyvolává otázku: Kolik toho veřejnost o BLM vlastně ví?

Vůdci BLM otevřeně přiznávají, že chtějí zrušit nukleární rodinu, policii, věznice a kapitalismus vůbec.

Hnutí Black Lives Matter používá jako svého fiskálního sponzora Thousand Currents, která je charitativní organizací podle § 501 (c) (3) Federálního daňového zákona. Finanční dary poskytnuté hnutí Black Lives Matter jsou zpracovávány levicovou organizací ActBlue Charities, dárcovskou platformou přidruženou k Demokratické straně, a poté převedeny do Thousand Currents, která je potom distribuuje zpět do hnutí Black Lives Matter.

„Pokud nedostaneme, co chceme, tak to tady všechno podpálíme a nahradíme něčím novým. Kapišto?… Já jen chci černochy osvobodit a dosáhnout černé svrchovanosti, a to jakýmkoliv způsobem.“ — Hawk Newsome, aktivista BLM , 25. června 2020.

Hnutí BLM je posedlé americkým prezidentem Donaldem J. Trumpem, který zřejmě udělal pro Afroameričany víc než kterýkoliv jiný prezident v nedávné době.

„Ve skutečnosti to nemá nic společného s černými životy. Liberální marxističtí anarchisté si jen přisvojili, jako ostatně už mnohokrát dříve, důležitý sociální problém, ale výsledkem jejich taktiky nakonec bude jen zhoršení situace těch samých komunit a lidí, o nichž tvrdí, že je zastupují.“ — Tammy Bruce, americká komentátorka, Washington Times, 14. června 2020.

Nadnárodní společnosti, filantropické nadace a jednotliví občané darovali hnutí Black Lives Matter (BLM) desítky milionů dolarů a nedávný průzkum Pew Research Center zjistil, že hnutí BLM podporují více než dvě třetiny Američanů.

Ačkoliv si Gatestone Institute přeje, aby měli černoši a všechny menšiny prospěch z rovných příležitostí a ochrany, které jim nabízí Ústava USA, tak tato současná vysoká míra podpory hnutí BLM vyvolává otázku: Kolik toho veřejnost o BLM vlastně ví?

Část 1 této série odhalila protiamerickou agendu hnutí Black Lives Matter, které se pod rouškou boje proti rasismu snaží transformovat Spojené státy na komunistickou dystopii. Vůdci BLM otevřeně přiznávají, že chtějí zrušit nukleární rodinu, policii, věznice a kapitalismus vůbec.

Jeden z vůdců BLM pohrozil, že pokud požadavky BLM nebudou splněny, „tak to tady všechno podpálíme.“ BLM také formuje černošské milice.

Část 2 této série obsahuje:

 • BLM převzala velkou část své agendy od radikálních levicových skupin činných ve Spojených státech v 60. a 70. letech 20. století. BLM je ideologickým pohrobkem hnutí Black Power MovementBlack PanthersBlack Liberation Army a Weather Underground, které se pokoušely svrhnout politický systém USA.
 • Hnutí BLM přišlo se dvěma inovacemi: 1) Úspěšně použilo politiku intersekcionality a identity, aby vzbudilo širokou škálu pocitů křivd, které dalece přesahují rasu – počítaje v to společenskou třídu, genderovou identitu, sexuální orientaci, náboženství, imigrační status a další znaky identity – čímž se pro mnoho lidí, kteří si nárokují status oběti, stalo zajímavým. 2) Úspěšně využilo sociální média k vyvolání davové hysterie a dokázalo transformovat společenský hněv do politického hnutí s obrovským online dosahem.
 • Ideologické vlivy a zdroje financování hnutí BLM: Toto hnutí je jádrem rozsáhlé sítě marxistických skupin, jejichž požadavky se často shodují s požadavky anarchistů z Antify, z nichž mnozí se podílejí na protestech BLM s cílem vyvolat chaos a destrukci. Středolevicové nadace, jako například nadace W. K. Kellogg Foundation a Ford Foundation, a prostředníci, jako například Thousand CurrentsBorealis Philanthropy a Alliance for Global Justice (Aliance pro globální spravedlnost), poskytli hnutí BLM a zastřešující organizaci Movement for Black Lives (M4BL, Hnutí za černé životy), která koordinuje aktivity BLM, desítky milionů dolarů.
 • BLM je revoluční antikapitalistické hnutí maskující se jako hnutí za občanská práva. Jeho zaměření se na rasové otázky je kouřovou clonou pro mnohem větší úsilí o úplné zničení amerického ekonomického, politického a sociálního systému a následné vybudování společnosti podle marxistických principů.

BLM svými vlastními slovy

„Jediná věc, která tohle dá do pořádku, je REVOLUCE. Volby nejsou revoluce.“ — Tania Faison, spoluzakladatelka BLM Sacramento, 5. března 2020.

„Žádnej klečící pos**nej polda naši revoluci nezastaví!“ — BLM Sacramento, 1. června 2020.

„Nefňukej! Naštvi se na ně! Musíme bojovat!“ — BLM Sacramento, 7. května 2020.

„Revoluce se nestávají jen jednou za život; v naší době může dojít k bezpočtu revolucí za osvobození Černochů.“ — BLM Toronto, 24. března 2019.

„OMEZIT FINANCOVÁNÍ POLICIE. ODZBROJIT POLICII. ZRUŠIT POLICII. #DefundThePolice #BlackLivesMatter.“ — BLM Toronto, 19. června 2020.

„Vypadni z našeho území, bělochu!“ — BLM Memphis, 4. července 2020.

„ZRUŠME PLACENÍ NÁJMU ve Washingtonu, D.C.!“ — BLM Washington, D.C., 24. června 2020.

„Queer černoši se snaží přivést celé černošské hnutí blíž k intersekcionální ideologii.“ — Patrisse Cullors, spoluzakladatelka BLM, 8. března 2018.

„Bojujeme proti bílé supremacistické patriarchální společnosti. Tento boj proto musí vést černošské ženy.“ — Shamell Bell, aktivistka BLM, 9. listopadu 2015.

„Musíme se absolutně vypořádat s tím, jak nás kapitalismus vykořisťuje, a s tím, jak kapitalismus vykořisťuje hlavně Černochy.“ — Melina Abdullah, spoluzakladatelka BLM Los Angeles, 23. června 2020.

„Kapitál může a měl by být použit k financování nezávislosti na kapitalismu a k financování přechodu na komunitní podnikání. Cílem kapitálu a kapitalismu však nesmí být ovládnutí (černé) komunity… Černý dolar je skvělý… ale dívejme se na peníze pouze jako na nástroj k dosažení osvobození v rámci nové komunitní společnosti, nikoliv k osvobození v rámci kapitalismu.“ — Tania Faison, spoluzakladatelka BLM Sacramento, 31. ledna 2020.

„Pokud nedostaneme, co chceme, tak to tady všechno podpálíme a nahradíme něčím novým. Kapišto?… Já jen chci černochy osvobodit a dosáhnout černé svrchovanosti, a to jakýmkoliv způsobem.“ — Hawk Newsome, aktivista BLM , 25. června 2020.

„Toto je povstání. Rebelie. Vzpoura.“ — Melina Abdullah, spoluzakladatelka BLM Los Angeles, 31. května 2020.

„Rozvrátíme strukturu Západem předepsané nukleární rodiny tak, že budeme podporovat naše rozšířené rodiny a ‚komunity‘, ve kterých se lidé budou společně starat jeden o druhého, a především o naše děti do té míry, že se matky, rodiče a děti budou cítit naprosto v pohodě. Budujeme síť pro podporu queer lidí. Kdykoliv se sejdeme, tak to děláme se záměrem osvobození od svěrací kazajky heteronormativního myšlení.“ — Politický program BLM.

„Jsme antikapitalističtí: Jsme přesvědčeni, že Černoši nikdy nedosáhnou osvobození v rámci současného globálního racializovaného kapitalistického systému.“ — Movement for Black Lives (M4BL, Hnutí za černé životy), zastřešující organizace BLM.

Radikální ideologie, které ovlivňují hnutí BLM

Zakladatelé Black Lives Matter otevřeně přiznávají, že byli silně ovlivněni revolučními skupinami šedesátých a sedmdesátých let 20. století. Mezi tyto skupiny patří hnutí Black Power MovementBlack PanthersBlack Liberation Army a Weather Underground, a marxističtí radikálové obhajující násilné svržení politického a ekonomického systému USA. „Jsme jejich potomci,“ napsala ve své autobiografii spoluzakladatelka BLM Patrisse Cullors.

 • Hnutí Black Power Movement, aktivní v šedesátých a sedmdesátých letech 20. století, zavrhlo nenásilné metody hlavního proudu hnutí za občanská práva obhajujícího integraci černochů do dominantní bělošské společnosti. Hnutí Black Power Movement, které přijalo za svůj militantní černý separatismus, dalo vzniknout hnutí Nation of Islam a politické organizaci Black Panther Party.
 • Black Panther Party byla revoluční politická organizace založená v roce 1966 marxistickými vysokoškoláky v Oaklandu v Kalifornii. Skupina, která se „ráda fotografovala se svými zbraněmi“, podporovala používání násilí a partyzánské taktiky k realizaci desetibodového programu socialistické revoluce. Dokumentární film z roku 2016 – „The Black Panthers: Vanguard of Revolution“ (Černí panteři: Předvoj revoluce) – porovnával organizaci Black Panther Party s hnutím BLM. Dokument ukázal, že mnoho požadavků hnutí Black Lives Matter, včetně zrušení policie a věznic, jsou původně myšlenky Black Panther Party.
 • Black Liberation Army (Černá osvobozenecká armáda) byla městská partyzánská skupina založená v roce 1970 nespokojenými členy Black Panthers PartyBlack Liberation Army, jejímž deklarovaným cílem bylo „oslabit nepřátelský kapitalistický stát“, měla vysoce decentralizovanou organizační strukturu podobnou té, kterou používají dnešní hnutí Black Lives Matter a Antifa.
 • Weather Underground, levicová teroristická skupina odpovědná za pumové útoky a nepokoje v 70. letech 20. století, usilovala o „zničení amerického imperialismu a vytvoření beztřídní komunistické společnosti“. V manifestu skupiny „Prairie Fire“ z roku 1974 je uvedeno: „Jsme partyzánská organizace. Jsme komunisté a komunistky působící ve Spojených státech v ilegalitě… Naším záměrem je rozvrátit toto impérium, znemožnit jeho fungování, házet písek do jeho soukolí.“ Bývalí teroristé z Weather Underground nejenže školili lídry BLM, ale podíleli se také významně na samotném založení hnutí BLM a jeho správní a finanční podpoře.

Radikální vůdci BLM a jejich mentoři

Spoluzakladatelka BLM Patrisse Cullors se stala marxistickou aktivistkou díky školení v Labor / Community Strategy Center (LCSC), což je komunitní školící organizace sídlící v Los Angeles, kterou založil bývalý člen Weather Underground Eric Mann – komunistický revolucionář, který byl nazván „praotcem hnutí Black Lives Matter„.

Eric Mann a další bílí revolucionáři, očividně inspirovaní marxistickým teoretikem Herbertem Marcusem, prohlásili, že věří, že černí revolucionáři by měli být v čele boje proti kapitalismu. Herbert Marcuse ve své klíčové eseji „O osvobození“ napsal, že „ve Spojených státech jsou zřejmě černoši ‚nejpřirozenějším‘ motorem povstání.“ A vysvětlil to takto:

„Obyvatelstvo černošských ghett ve Spojených státech je perfektní revoluční silou. Černoši žijí své životy v malých ohraničených čtvrtích, a proto mohou být daleko snadněji organizováni a řízeni. Černošská ghetta, která se nacházejí v centrech velkoměst, navíc tvoří přirozená geografická ohniska, z nichž lze tento boj nasměrovat proti nejdůležitějším cílům hospodářského a politického významu.“

Eric Mann ve své knize – vydané v roce 1974, o černošském revolucionáři George Jacksonovi – který spoluzaložil marxisticko-leninský gang Black Guerrilla Family – tvrdil, že socialistická revoluce v Americe by měla začít v centrech velkoměst a že by Afroameričané měli převzít vedení nad bouráním existujícího systému. Investigativní novinář Lee Stranahan poznamenal: „Radikálnímu aktivistovi Mannovi trvalo téměř 40 let, než spatřil svou vizi zhmotněnou v hnutí Black Lives Matter, spoluzaloženém jeho žákyní Patrisse Cullors.“

Eric Mann ve své knize Playbook for Progressives z roku 2011 přiznal, že „naverboval“ Patrisse Cullors. V rozhovoru pro web Democracy Now v lednu 2018 Cullors uvedla, že LCSC byl jejím „prvním politickým domovem“ a že Mann je jejím „mentorem“. V listopadu 2018 Cullors prozradila, že vstoupila do LCSC, když jí bylo 17 let, a že Mann ji více než deset let školil v organizování revoluce.

LCSC uvádí, že probouzí mezi lidmi, kteří čelí diskriminaci a společenským útokům – barevnými lidmi, ženami, imigranty, dělníky, LGBT lidmi, mládeží… – „situační povědomí, organizační schopnosti a leadership…“ V roce 2018 organizace LCSC upřesnila, že se zaměřuje na organizaci „černošských a latinskoamerických komunit s hlubokými historickými vazbami na protikoloniální protiimperialistický komunistický odboj vůči americkému impériu.“ A dodala:

„Studujeme a vyučujeme historii povstání domorodců proti počátečním evropským genocidním invazím… Vážíme si práce Komunistické strany Spojených států amerických, a zejména černošských komunistů… Tleskáme skvělé práci Black Panther Party… Máme také společné kořeny s novým komunistickým hnutím 70. a 80. let 20. století.“

Patrisse Cullors i další spoluzakladatelky BLM – včetně Alicie Garzy, která obvinila americkou vládu z „genocidy“ na Afroameričanech – opakovaně oslavují uprchlou domácí teroristku Joanne Chesimard, alias Assatu Shakur, jako jednu ze svých hlavních inspirátorek.

Assata Shakur, bývalá členka Black Liberation Army, byla první ženou, kterou FBI označila jako „Nejhledanější teroristku“. Je hledána kvůli útěku z vězení v New Jersey v roce 1979, kde si odpykávala doživotní trest za chladnokrevnou vraždu policisty. V roce 1984 uprchla Shakur na Kubu.

Jednou z osob obžalovaných za napomáhání Assatě Shakur při útěku z vězení byla Susan Rosenberg, členka revoluční militantní skupiny známé jako Komunistická organizace 19. května (May 19th Communist Organization, M19). Členky M19 byly převážně lesbičky a stejně jako spoluzakladatelky BLM se vehementně stavěly proti heteronormativitě. Říkalo se o nich, že sdílejí „pohrdání vůči tomu, že jsou bílé.“ M19, označovaná jako „první a jediná americká teroristická skupina založená a vedená ženami“, byla odnoží Weather Underground.

„Dvouletá kampaň pumových útoků spáchaných skupinou M19 v New Yorku a Washingtonu, D.C. měla“ podle novinářky Mary Kay Linge „za cíl sabotovat to, co ve své kampani za znovuzvolení sliboval prezident Ronald Reagan: ‚slunné a blahobytné ráno v Americe‘. Reaganovo znovuzvolení v roce 1980 bylo pro americkou radikální levici znamením, že země odmítla jejich výzvu k revoluci.“

Susan Rosenberg si za svou účast na řadě teroristických pumových útoků a vražd, včetně vražd dvou policistů, ze svého 58letého trestu odnětí svobody odpykala pouze 16 let, protože jí byla v lednu 2001 udělena prezidentem USA Billem Clintonem milost. Její propuštění z vězení vyvolalo intenzivní hněv policie, včetně komisaře Policie města New Yorku Bernarda Kerika, který řekl: „Je mi z toho zle.“

Susan Rosenberg je nyní členkou správní rady levicové charitativní organizace Thousand Currents, která spravuje finanční dary poskytnuté hnutí Black Lives Matter.

Finanční vazby BLM

Black Lives Matter působí v rámci zastřešující skupiny nazvané Black Lives Matter Global Network Foundation, která není charitativní organizací podle § 501 (c) (3) Federálního daňového zákona (Internal Revenue Code, IRC). Hnutí Black Lives Matter používá jako svého fiskálního sponzora Thousand Currents, která je charitativní organizací podle § 501 (c) (3) IRC. Finanční dary poskytnuté hnutí Black Lives Matter jsou zpracovávány levicovou organizací ActBlue Charities, dárcovskou platformou přidruženou k Demokratické straně, a poté převedeny do Thousand Currents, která je potom distribuuje zpět do hnutí Black Lives Matter.

18. června 2020 sdělila nadace Black Lives Matter Global Network Foundation tiskové agentuře Associated Press, že od smrti George Floyda 25. května 2020 obdržela více než 1,1 milionu individuálních finančních darů, přičemž průměrná výše daru byla 33 dolarů. Jinými slovy, hnutí Black Lives Matter získalo za méně než měsíc více než 33 milionů dolarů.

BLM a Thousand Currents spolupracují minimálně od června 2016, kdy nadace W. K. Kellogg Foundation poskytla společnosti Thousand Currents grant ve výši 900 000 dolarů na „vybudování infrastruktury národního hnutí BlackLivesMatter a na podporu a posílení organizační kapacity místních poboček.“

V červenci 2016 se nadace Ford Foundation a Borealis Philanthropy zavázaly získat až 100 milionů dolarů pro Movement for Black Lives (M4BL), zastřešující skupinu, která koordinuje aktivity BLM a desítek dalších organizací bojujících proti rasismu.

Peníze pro skupinu M4BL, která podporuje „mladé, černé, queer, trans, feministické, imigrantské a ilegální (bez osobních dokladů) lídry“, tečou přes fond Black-Led Movement Fund (BLMF), který převádí peníze více než dvěma desítkám organizací, včetně BLM a M4BL, včetně skupin jako jsou Assata’s DaughtersLGBTQ Black Immigrant Justice Project, Million Hoodies Movement for Justice a The Undocumented and Black Convening.

„Fiskálním sponzorem“ M4BL je Alliance for Global Justice (AFGJ) – „antikapitalistická“ organizační skupina, která poskytuje finanční podporu také americkému hnutí Antifa.

AFGJ obdržela značné finanční prostředky od organizací, které o sobě často tvrdí, že jsou hlavním proudem levého středu. Podle Influence Watch přispěly alianci AFGJ finančně tyto nadace: Open Society FoundationTides FoundationArca FoundationSurdna FoundationPublic Welfare FoundationBen & Jerry Foundation a Brightwater Fund.

AFGJ, která o sobě uvádí, že je proti zásadám liberální demokracie, financuje také radikální levicovou organizaci „Refuse Fascism„, která se věnuje podpoře celonárodních akcí, jejichž cílem je odstranění prezidenta Donalda Trumpa z funkce, protože jeho vláda představuje „fašistický režim.“

V červnu 2020 využila „Refuse Fascism“ – odnož Revoluční komunistické strany (Revolutionary Communist Party, RCP) – smrti George Floyda, aby získala peníze na „Národní revoluční turné“, jehož cílem bylo zjevně podvracení vlády USA. Slogan skupiny zní: „Tento systém nelze reformovat, musí být svržen!“

BLM: Výcvik milicí

Vůdce pobočky BLM Greater New York Hawk Newsome nedávno varoval:

„Pokud nedostaneme, co chceme, tak to tady všechno podpálíme a nahradíme něčím novým. Kapišto? Mohl bych mluvit obrazně. Mohl bych mluvit doslova. Je to otázka interpretace. Já jen chci černochy osvobodit a dosáhnout černé svrchovanosti, a to jakýmkoliv způsobem.“

Newsome následně odhalil, že BLM „mobilizuje“ svou základnu, aby vytvořila vysoce vycvičené milice po vzoru Černých panterů. V rozhovoru pro britský deník Daily Mail Newsome řekl:

„Je naší povinností ukázat lidem cestu vpřed. Chceme osvobození. Chceme, abychom měli moc určit si svůj vlastní osud. Chceme osvobození od této utlačující vlády a chceme okamžité ukončení vražd, které policie se souhlasem vlády páchá.“

„Připravujeme se zastavit tyto vraždy schvalované vládou jakýmkoliv nezbytným způsobem. Provádíme přípravu a výcvik našich lidi, kteří budou bránit naše komunity.“

„Máme k dispozici černé důstojníky Speciálních sil, kteří nám radí, a budeme provádět výcvik lidi v našich komunitách. Bude to oddělení Černých speciálních operací v rámci iniciativy Černých příležitostí (Black Ops of Black Opportunities).“

„Naším vzorem jsou Black Panters a Nation of Islam (Národ islámu). Jsme přesvědčeni, že potřebujeme obranné jednotky. Vytvoříme a vycvičíme ozbrojené mírové jednotky, které budou udržovat pokoj a mír v našich komunitách, budou je bránit a zajišťovat v nich bezpečnost.“

„Nedovedu si představit, že bychom spolupracovali s policií. Budeme mít svoji vlastní policii. Naučíme své lidi, jak provádět policejní dozor v černých komunitách. Nabídneme výcvik černé mládeži, tak jak to kdysi dělali Black Panthers.“

Komunistické vzory hnutí BLM

Zatímco hnutí Black Lives Matter tvrdí, že je proti policejní represi, tak jeho spoluzakladatelky Patrisse Cullors a Opal Tometi oceňují venezuelského diktátora Nicolase Madura, jehož vláda je podle Human Rights Watch (HRW) známá svou „brutalitou, mučením a pronásledováním svých politických oponentů“. „Madurova vláda používá proti protivládním demonstrantům „extrémní a někdy smrtící sílu“, a podle HRW má na svědomí desítky úmrtí a stovky zranění.

 • Duben 2013. Cullors byla hlavní řečnicí na shromáždění v New Yorku nazvaném „Naléhavá výzva k obraně venezuelského prezidenta Nicolase Madura“.
 • Prosinec 2015. Tometi se setkala s Madurem v hlavním městě Venezuely Caracasu. Na sobě měla bundu s logem Národní volební rady Venezuely, která byla obviněna z manipulace voleb ve prospěch Madurovy diktatury. Tometi tweetovala: „Jsem právě ve Venezuele. Je velmi příjemné být v zemi, kde probíhá inteligentní politický diskurs.“
 • Prosinec 2015. Ve svém příspěvku na webu Venezuelanalysis.com Tometi prohlásila: „V těchto posledních 17 letech jsme byli svědky participativní demokracie během Bolívarské revoluce (ve Venezuele), kde byl vytvořen spravedlivý a transparentní volební systém uznávaný jako jeden z nejlepších na světě.“
 • Listopad 2016. Dva dny po smrti kubánského diktátora Fidela Castra přezdívaného „El Comandante„, který byl zodpovědný za zavraždění až 100 000 mužů, žen a dětí, ho BLM Global Network takto velebil:

  „Dnes, když jsme se probudili do světa bez Fidela Castra, máme mnoho pocitů. Je to především ohromný pocit ztráty, smíšený se strachem a úzkostí… Jak Fidel stoupá do říše předků, připomínáme si a vyvoláváme jeho vedení, sílu, a moc, a znovu se zavazujeme k boji za univerzální svobodu. Fidel Vive! (Ať žije Fidel!)“

Aliance pro globální spravedlnost (AFGJ, Alliance for Global Justice), antikapitalistická skupina, která financuje zastřešující organizaci hnutí BLM – M4BL, opakovaně obhajuje autoritářské komunistické vlády Kuby, Nikaraguy, Severní Koreje a Venezuely.

BLM propaguje rasistický černošský supremacismus

Marxistická spoluzakladatelka BLM Toronto Yusra Khogali neskrývá svou nenávist vůči bělochům, které označila za podlidi. Na Facebooku napsala:

Poznámka překladatele: Výrazy, chyby a interpunkce v tomto odstavci odrážejí styl, chyby a interpunkci v anglickém originále.

„bělost není normální. faktem je, že bílá kůže je kůže podlidí… bílí lidé jsou genetickým defektem černošské rasy… běloši jsou nositeli recesivních genetických defektů. to je fakt… Melanin přímo komunikuje s kosmickou energií. to je důvod, proč vynalézavost [všech] lidí souvisí s černou barvou kůže. jsme první a nejsilnější z celého lidstva a naše genetika je základem celé humanity… běloši potřebují bílou nadvládu jako mechanismus k ochraně jejich přežití, protože jediné, co jsou schopni dělat, je množit se. černoši mohou doslova vyhladit bílou rasu jednoduše prostřednictvím svých dominantních genů, jen kdybychom k tomu měli moc. proto kvete bílá nadvláda jako imperiální systém. pokouší se ovládat, potlačovat a ničit naši černou existenci, protože jsme pro bělochy genetickou hrozbou.“

Khogali – súdánská uprchlice, které Kanada poskytla azyl – také tweetovala o tom, jaké má nutkání vraždit bělochy:

„Prosím Alláhu, dej mi sílu, abych těm bělochům dneska nenadávala, abych je nepozabíjela. Prosím, moc a moc prosím.“

K násilí na bílých lidech vyzývá rovněž spoluzakladatelka hnutí BLM Los Angeles Melina Abdullah, jejíž otec byl údajně samozvaným trockistou a jejímž dědečkem z otcovy strany byl Günter Reimann, slavný německo-židovský marxistický ekonom z Berlína, který v roce 1934 uprchl před nacisty a skončil v New Yorku:

„Úmyslně říkáme, že násilí, bolest a rány, které každý den pociťují černoši od současného represivního systému, by měli do určité míry zažít také ti, kteří si myslí, že se mohou kdykoliv stáhnout do svého bělošského blahobytu.“

Melina Abdullah, která užívá příjmení svého bývalého manžela, pravidelně vyčítá starostovi Los Angeles Eriku Garcettimu a dalším bílým místním politikům zavádění protičernošských opatření „pod rouškou liberalismu“. Abdullah tweetovala:

„Když mluvíme o bílém supremacistovi a teroristovi, jako je Donald Trump, musíme mít na paměti, že žijeme ve městě, kde převážně vládnou liberální bílí supremacisté. Takže, když řeknete ‚Do pr**le s Trumpem‘, dodejte hned také ‚Do pr**le s Garcettim.'“

Abdullah označila černochy, kteří spolupracují s bílými – včetně Condoleezzy Rice, první černošky, která se stala ministryní zahraničí USA, a hlavní prokurátorky v Los Angeles Jackie Lacey – za „černé tváře bílé nadvlády“.

Thandiwe Abdullah, dcera Meliny Abdullah, spoluzakladatelka mládežnického předvoje hnutí BLM – „BLM Youth Vanguard“ – rovněž vyzývá k násilí na bílých lidech:

„Pokud chcete zapálit nějaké pobočky korporací, tak víte co? Nezajímá mě, že někde vzplane Target (obchod amerického řetězce spotřebního zboží – poznámka překladatele). Je mi jedno, že kapitalismus hoří. Je mi jedno, že se bílí lidé ve svých kancelářích bojí. Je mi jedno, že nemůžou nikam jet, protože uvízli v za***né dopravní zácpě. Je mi u pr**le , že se nemůžou dostat do práce nebo k doktorovi nebo kamkoli kam do pr**le chtějí jet.“

Skupina přidružená k BLM, která si říká Community Ready Corps prohlašuje, že „veškerý bílý majetek je ukradený majetek“ a že běloši „by měli platit reparace.“

Bělochům je výslovně zakázáno účastnit se určitých aktivit hnutí BLM. Například pobočka BLM Philadelphia vyhlásila: „Vezměte prosím na vědomí, že BLM Philly je prostor pouze pro černochy.“ Poté, co si bílý podporovatel hnutí BLM stěžoval, tak to jen zdůraznili: „Naše akce jsou jen pro černochy.“

Spoluzakladatelka hnutí BLM Opal Tometi, dcera ilegálních imigrantů z Nigérie, připustila, že BLM nikdy nebyla primárně reakcí na policejní násilí proti Afroameričanům. Hnutí BLM „bylo založeno jako strategická reakce vůči bílé nadvládě.“

Hnutí BLM je pohanské „duchovní“ hnutí

Lídři hnutí BLM tvrdí, že jejich organizace je především „duchovním hnutím“, které je v rozporu s židovsko-křesťanskými tradicemi. Spoluzakladatelky BLM Patrisse Cullors a Melina Abdullah praktikují pohanství, čarodějnictví a uctívání předků.

 • 24. června 2015. V rozhovoru pro server Religion Dispatches (Náboženské zprávy) Cullors uvedla, že po konzultaci s její prababičkou, která pocházela z amerických indiánských kmenů Choctaw a Blackfoot a jejím pradědečkem šamanem, se začala zajímat o systém Ifa, západoafrický pohanský systém věštění. Prohlásila, že byla „vytlačena“ z křesťanské církve, protože je „queer“ a protože je církev „patriarchální“.
 • 28. listopadu 2018. V rozhovoru pro server The Politic Cullors prozradila, že když pracovala v Los Angeles v středisku Labor/Community Strategy Center (Centrum komunitní strategie práce), tak ve své kanceláři postavila „oltář svým předkům“.
 • 2. června 2020. Pobočka hnutí Black Lives Matter v Los Angeles uspořádala pohanský rituál před domem starosty Erica Garcettiho a „vyvolávala duchy“ obětí policejní brutality.
 • 13. června 2020. Cullors provedla „náboženský“ obřad, během kterého se pokusila „vyvolat“ duše mrtvých, zatímco skartovala listy papíru, na kterých byla slova „policie“ a „bílý rasismus“.
 • 15. června 2020. Cullors prohlásila, že potřebuje „duchovní ochranu“, protože hnutí Black Lives Matter je „v hledáčku pravičáků, policie a neonacistů“.
 • 22. června 2020. Lídr hnutí BLM Shaun King vyzval demonstranty, aby strhli sochy Ježíše Krista:

  „Ano, myslím si, že sochy bílého Evropana, o kterém se tvrdí, že je Ježíš, by měly být také svrženy. Jsou a vždycky byly výrazem bílé nadřazenosti. Když se Ježíšova rodina chtěla skrýt a splynout s davem, hádejte, kam podle Bible šla? Šla do EGYPTA! Nešla do Dánska. Svrhněme ty sochy!“

 • 12. července 2020. Aktivisté hnutí BLM jsou podezřelí ze zapálení misijního katolického kostela svatého Gabriela (San Gabriel) v Kalifornii. Tento misijní komplex byl založen v roce 1771 otcem Juniperem Serrou, španělským misionářem, který přinesl římský katolicismus do Kalifornie. Jeho sochy byly nedávno svrženy aktivisty a protestujícími v mnoha městech po celé Kalifornii.

Hnutí BLM je antiizraelské a antisemitské

BLM a jeho zastřešující skupina Movement for Black Lives (M4BL, Hnutí za černé životy) křivě obvinili Izrael z páchání „genocidy“ na Palestincích a rovněž lživě označili Izrael jako „stát apartheidu“. Spoluzakladatelka BLM Patrisse Cullors mluví o „Palestině jako o nové Jihoafrické republice“. BLM podporuje hnutí BDS (Boycott, Divestment and Sancions, Bojkot, Stažení investic a Sankce), jehož cílem je „ekonomicky, kulturně a politicky“ izolovat Izrael.

Hnutí BLM používá intersekcionalitu k interpretaci palestinsko-izraelského konfliktu spíše jako rasového problému než sporu o území – přestože Arabové tvoří 20 % populace Izraele a mají stejná práva jako Židé.

 • Leden 2015. Spoluzakladatelka BLM Patrisse Cullors navštívila Palestinská území na Západním břehu Jordánu. Jejím deklarovaným cílem bylo učinit srovnání mezi policejním násilím proti černochům ve Spojených státech a tím, co je lživě nazýváno izraelským útlakem Palestinců na Blízkém východě.
 • Srpen 2015. Cullors podepsala protiizraelské prohlášení, které znovu křivě obviňuje židovský stát z „kolonialismu“, „apartheidu“ a „etnických čistek“. Prohlášení povzbuzuje černochy k podpoře hnutí BDS, jehož cílem je ekonomicky zničit Izrael.
 • Květen 2020. Účastníci protestů hnutí BLM v Los Angeles počmárali nejméně pět synagog a tři židovské školy antisemitskými graffiti a vyrabovali židovské obchody jak v centru Los Angeles tak v převážně ortodoxní židovské čtvrti Fairfax.

Hnutí BLM je posedlé prezidentem Trumpem

Posedlost hnutí BLM americkým prezidentem Donaldem J. Trumpem, který zřejmě udělal pro Afroameričany víc než kterýkoliv jiný prezident v nedávné době, je nápadně podobná opozici vůči americkému prezidentovi Ronaldovi Reaganovi, kterou se proslavila domácí teroristka a poradkyně BLM Susan Rosenberg.

V srpnu 2017 uvedla spoluzakladatelka BLM Patrisse Cullors v rozhovoru pro deník Los Angeles Times, že BLM nikdy nebude jednat s prezidentem USA Donaldem J. Trumpem:

„Naše hnutí nechce nikdy jednat s Trumpem, tak jako bychom si nikdy nesedli ke stolu s Hitlerem. Trump je doslova ztělesněním zla, všeho zla v této zemi – ať už jde o rasismus, kapitalismus, sexismus, homofobii… A pokud přemýšlím o tom, co chci, aby se moje děti dozvěděly za 30, 40 či 50 let, tak chci, aby věděly, že jsem ze všech sil bojovala proti tomuto prezidentovi, protože Trump se doslova pokusil zničit naše komunity, a stále je poškozuje.“

Cullors nedávno potvrdila, že bezprostředním cílem hnutí BLM je odstranit prezidenta Trumpa z funkce:

„Nejenom že Trump nesmí být v listopadu 2020 znovu zvolen, měl by neodkladně odstoupit z funkce. Trump musí složit svůj mandát. Není to člověk vhodný pro funkci prezidenta USA. A tak se budeme snažit Trumpa svrhnout. Zároveň se ale budeme nadále snažit ovlivňovat Joea Bidena, jeho politiku a jeho názory na činnost policie a kriminalizaci některých skupin obyvatelstva. To bude důležité. Ale naším hlavním cílem je dostat pryč Trumpa.“

„Jsem přesvědčena, že celý tento protest je do slova a do písmene jen protestem proti Trumpovi,“ shrnula současnou situaci intelektuálka Mary Frances Berry, celoživotní aktivistka za občanská práva.“

Komentáře a analýzy politického programu BLM

Britský novinář Alexander Pelling-Bruce ve svém článku o rasismu BLM píše:

„Živobytí těchto kulturních aktivistů je přímo závislé na pokračování všech křivd a pocitů ublíženosti, proto tito lidé podporují rozdíly mezi různými skupinami a potlačují v jednotlivých skupinách rozmanitost. Organizátoři hnutí Black Lives Matter jsou kulturní aktivisté par excellence. Tito lidé znovu rozdělují společnost podle rasy tím, že dělí historii lidstva na bělošské dějiny na jedné straně a černošské dějiny na straně druhé…“

„Nikdy jsem nepochopil, jak by se mohlo dosáhnout emancipace, tím, že lidi definujeme jen podle barvy pleti. Není to přesně to, co rasisté chtějí? Opakem rasismu je barvoslepost. Černoši by měli podporovat myšlenku společnosti jako sdílené společné entity a podporovat rovnostářská opatření, která by ve skutečnosti zlepšila život chudých lidí všech ras.“

Guatemalský ekonom Carroll Ríos de Rodríguez řekl k selektivnímu pobouření hnutí BLM toto:

„Říkáme, že hodnota lidského života nezávisí na barvě pleti, sociálně-ekonomickém stavu, povolání, pohlaví, věku nebo jakékoliv jiné zvláštní charakteristice: v zásadě si každý lidský život zaslouží náš respekt, tečka…“

„Pokud by se hnutí Black Lives Matter opravdu zajímalo o kvalitu životů černochů, bránilo by jejich právo na život jen proto, že to jsou lidé, ne kvůli barvě jejich kůže… Prohlásilo by, že považovat se za oběť je ponižující a neetický přístup, protože bagatelizuje individuální odpovědnost a sebekontrolu.“

„Hodnota nás jako lidí není založena na teorii identity, rasy nebo pohlaví… tyto vlastnosti nás nedefinují ani neurčují. Hnutí BLM by mělo hájit právo všech lidí jakékoliv barvy na individuální svobodu, včetně práva vyjádřit své vlastní názory, namísto toho, aby umlčovali a ostrakizovali každého Afroameričana, který se na milimetr odchýlí od progresivního marxistického liberálního diskurzu.“

Podle bývalého australského politika Petera Baldwina je cílem kulturní revoluce BLM zničit a nahradit západní civilizaci:

„Mohl by se nějaký rozumný člověk domnívat, že toto je způsob, jak chránit a zlepšit černé životy? Rozhodně ne. Ale vynořil se zde daleko důležitější cíl, kterým je zbořit a transformovat stávající společenský řád udržováním a prohlubováním rasových rozdílů, až do samotného celospolečenského rozpadu. Někteří z otevřeně marxistických ideologů, kteří založili BLM, jako je Patrisse Cullors toto bez obalu přiznávají.“

Britský spisovatel Ben Cobley se domnívá, že BLM je příkladem „politického vydírání“:

Black Lives Matter je mistrovským dílem politického marketingu. Je to slogan, který za sebou táhne politickou kampaň, spojenou se zcela otevřenou rasovou ideologií a propagandou. Nic z toho nelze kritizovat, aniž by se zdálo, že odporujete myšlence, že na černých životech skutečně záleží.“

„Hnutí BLM praktikuje klasické a účinné rétorické vydírání. Buď jsi s námi, nebo jsi rasista: to je jejich logika – logika založená na strachu.“

Americká politická komentátorka Tammy Bruce vidí BLM jako klasický pokus o uchvácení moci:

„Ve skutečnosti to nemá nic společného s černými životy. Liberální marxističtí anarchisté si jen přisvojili, jako ostatně už mnohokrát dříve, důležitý sociální problém, ale výsledkem jejich taktiky nakonec bude jen zhoršení situace těch samých komunit a lidí, o nichž tvrdí, že je zastupují.“

Soeren Kern je významný spolupracovník Gatestone Institute se sídlem v New Yorku.

Odeslat komentář