JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Šojgu: Největším nebezpečí pro Rusko je víra USA o svojí převaze!

„Když si uvědomíte svou zranitelnost a máte zájem o udržení rovnováhy a univerzální rovné bezpečnosti, nutí vás to zapojit hlavu. Ale když si pomyslíte, jak se setrvačností v USA stále věří, že se ve jejich prospěch vyvinula rovnováha moci, pak dojde na různé nápady, včetně ne těch nejrozumnějších,“ řekl.
Podle Šojgu je při současné úrovni informatiky a automatizace vysoká pravděpodobnost chyby v systému kontroly zbraní. Proto se podle něj nedávno dostaly do popředí otázky zajištění informační bezpečnosti.

Zároveň ministr vyjádřil naději, že otázka účasti Ruska v plnohodnotné válce momentálně před ním nestojí.

„Všechna rizika a důsledky, které s sebou taková válka v plném rozsahu přináší, jsou zřejmé pro každého,“ řekl Šojgu.

Šéf ruského ministerstva obrany dodal, že Rusko ale úspěšně oponuje Spojeným státům, přestože je jeho vojenský rozpočet desetinásobně nižší, než USA. Připomněl, že Rusko je v těchto výdajích až na sedmém místě na světě, kdy ho překonávají i země jako Saúdská Arábie a Japonsko.

„A to díky naší vědě, našemu průmyslu, našemu novému vývoji. A kromě toho se s nimi nesnažíme konkurovat na všech frontách. Pokud rozložíte vojenský rozpočet USA na dílce pochopíte: mají obrovské výdaje na různé základny – Amerika má 170 takových základen,“ uvedl ministr a poznamenal, že výdaje USA na operace v Afghánistánu jsou téměř stejné jako roční ruský rozpočet na obranu.

„Význam toho, co se děje, je však z mého pohledu následující: na Západě se již dávno vytvářejí vzory a algoritmy pro svržení jakékoli zákonné moci, která je pro ně v jakékoli zemi nepohodlná. To vše se samozřejmě děje pod hlavičkou „podpory demokracie“,“ poznamenal.

Dobře, a v které zemi, kde „přišli s demokracií“, zakořenila tato demokracie: v Iráku, Afghánistánu nebo Libyi? Nebo v bývalé Jugoslávii, kterou násilně rozdělili do 6 zemí svým „demokratickým“ bombardováním v roce 1999. A přitom můžete jednoduše zapomenout na svrchovanost a nezávislost po každém americkém zásahu, upozonil ruský ministr obrany.

„A překvapuje někoho, že v Libyi většina ropných ložisek patří americkým nebo jimi kontrolovaným společnostem? Naši západní kolegové rádi obviňují Rusko z vedení nějaké „hybridní války“. Musím však říci, že Západ sám vede skutečné hybridní války. Nyní například Američané, kteří opouštějí Afghánistán ve zchátralém stavu, pilně bojují ve Venezuele – samozřejmě také kvůli „triumfu demokracie“!“ dodal.

Odeslat komentář