JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Šok pro USA! Merkelová: „Sankce USA? Nezákonné!“

EU/USA: Německá kancléřka Angela Merkelová oznámila, že plynovod Nord Stream 2 bude dokončen, ať už si o tom Američané myslí, co chtějí. A pokud někteří senátoři USA hrozí kvůli dokončení plynovodu sankcemi, měli by podle Merkelové vědět, že případné uvalení těchto sankcí bude Německo považovat za protiprávní. Proti Merkelové se dle informací médií obrací ve věci Ruska i část vlastní strany.

Nejvýraznější politička Evropy, německá kancléřka Angela Merkelová, poslala do Washingtonu jasný vzkaz. Dala jasně najevo, že plynovod Nord Stream 2 bude dokončen, ať už proti tomu politici v USA protestují sebehlasitěji.

Trojice amerických senátorů už pohrozila, že prosadí zavedení sankcí, pokud bude plynovod Nord Stream 2 zcela dokončen a uveden do provozu, ale Merkelová chce Nord Stream 2 uvést do provozu i tak.

Sankce USA? Nezákonné

Považujeme tyto extrateritoriální sankce, tj. sankce, které přesahují území Spojených států, za nezákonné,“ uvedla kancléřka. Na její slova upozornil německý ekonomický deník Handelsblatt.

Server Politico.eu v této souvislosti upozornil, že Merkelová sice nabídla spolupracovníkům Alexeje Navalného, nejvýznamnějšího ruského opozičního politika, že se může léčit v Německu, ale jak je vidět na plynovodu Nord Stream 2, do německo-ruských ekonomických vztahů péče o Navalného nezasáhne.

Rodina Alexeje Navalného mohla počítat s tím, že Němci zachrání život vůdci ruské opozice. Pokud však očekávají spravedlnost, přišli na špatné místo,“ lze se dočíst na serveru.

Rodina a spolupracovníci Navalného jsou přesvědčeni, že byl Navalnyj otráven. Objevili se spekulace, že do toho mohli být zapojeni i lidé z okolí Kremlu. Ruský prezident Vladimir Putin odmítl, že by měl s otravou Navalnného cokoli společného.

S Putinem stále stejně

Merkelová už na tiskové konferenci spojené s otázkou léčby Navalného v Německu poznamenala, že Německo bude k Rusku přistupovat stále stejně, neboť je přesvědčena, že je nezbytné vést s ruským prezidentem Putinem dialog.

Politico k tomu dodalo, že tento postup je trnem v oku kritiků Merkelové. I v Německu lze slyšet hlasy, že je třeba vůči Putinovi přitvrdit. Zatím se však vláda v Berlíně drží principu tzv. Ostpolitiky, která má kořeny v 70. letech minulého století a která předpokládá, že ekonomická a kulturní výměna Západního Německa se Sovětským svazem nakonec pomůže ukončit studenou válku.

Problém ve vlastní straně

„Tato představa je v německé kolektivní psychice tak zakořeněná, že vládní politika otevřených dveří vůči Rusku je široce podporována napříč politickým spektrem. Ale mnoho cizinců se obává, že Němci uvízli v minulosti,“ dodal k tomu server Politico.

V zahraničních médiích se však lze také dočíst, že Merkelová čelí tlaku ve vlastní straně, aby otázku Nord Strem 2 ještě přehodnotila.

Na domácí půdě je obrana plynovodu stále obtížnější, protože i ve straně Angely Merkelové se ozývají hlasy: ‚Zastavme projekt plynovodu. S těmito lidmi nemůžete obchodovat‘,“ napsal ke zmíněnému tlaku server Daily Express.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář