JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Šokující německá reportáž o tom, jak muslimové pobírají sociální dávky

NĚMECKO: „Podívejte se, jak německá vláda podporuje islamizaci země a jak muslimové pobírají sociální dávky a žijí si podle svých zákonů práva šaría,“ napsal na svém facebookovém profilu Radim Fiala ze strany SPD a sdělil reportáž německého televizního magazínu Spiegel z Hamburku. Jeho příspěvek vyvolal bouřlivou reakci na sociální síti.

Video bylo natočeno před dvěma roky v únoru 2018. Novináři navštívili rodinu syrských uprchlíků v Hamburku. Pod jednou střechou žije hlava rodiny, jeho dvě manželky a 6 dětí, sedmé je na cestě. 32letý Amhed utekl s rodinou ze syrského Aleppa v roce 2015 a přes Řecko a Turecko dorazil do Německa.

https://www.facebook.com/282241255984110/videos/2441570809452433/

Na videozáznamu je vidět jejich dům, který rodina dostala od státu jako sociální podporu. Má 5 pokojů. Amhed si hraje s dětmi celý den, zatímco ženy se starají o domácnost. V rozhovoru muž uvedl, že žije ze sociálních dávek, neřekl, kolik dostává měsíčně: všechny peníze přicházejí na účet do banky.

V reportáži bylo uvedeno, že Amhed má ještě jednu manželku a ta čeká na cestu do Evropy. Novináři uvedli, že „ačkoliv je polygamie v Německu trestná, úřady to blahosklonně přehlížejí, a jak se vyjádřil místní úřad, přesun dalších manželek bude řešit na základě dohod o slučování rodin“.

Amhed se hodlá ještě podstatně rozšířit, 10-20 dětí podle něj není problém, potřebuje pouze větší dům. Na závěr rozhovoru uprchlík poděkoval „mama Merkelové“ a Němcům. S novináři komunikoval v arabštině.

V Německu tato reportáž pobouřila diváky. Mnozí byli překvapeni nejen pohodlnými životními podmínkami, které uprchlíkům úřady zdarma poskytly, ale také strukturou rodiny, která není pro Evropu typická.

„Nezáleží na tom, jak je kdo tolerantní. Některé hranice by neměly být překročeny. Tohle skončí špatně,“ napsal jeden uživatel Twitteru.V Česku se pod videem také objevilo hodně komentářů, v nichž uživatelé vyzývají, aby Česko neopakovalo chyby druhých.

„…takže povolují polygamii? A v čem jiném učiní ústupek? Říkají, že nejsou nad Ústavou…“ napsal komentátor ve slovenštině.

„Na jednu stranu těžko říct, co na to říct. Dorazil ze Sýrie kvůli válce, takže se jedná (možná jen papírově) o uprchlíka. Hrozbou je spíš pohodlí, kterému se naučí (sám mluví i o 20 dětech) … Do jisté míry opravdu těžko říct, co na to říct, když povinnost návratu v případě uklidnění a stabilizace v Sýrii neexistuje a je minimální, nemluvě o větším procentu nereálnosti,“ uvedl další komentující.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář