JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Sorosovská dúhovo- aktivistická prezidentka Čaputová podporila buzerantský Dúhový PRIDE – úchylákov, ktorí sa musia polonahí predvádzať s rámusom po uliciach aby získali nadpráva oproti mlčiacej väčšine prispôsobivých občanov

SLOVENSKO: Na Slovensku sa v sobotu koná Dúhový PRIDE, ktorý je známy svojim pochodom v uliciach mesta, kde sa stretávajú homosexuáli, bisexuáli, transsexuáli a rôzny ľudia, ktorí si nevedia zaradiť svoje pohlavie alebo sa ešte len hľadajú a chcú, aby ich spoločnosť akceptovala.

Dúhový PRIDE sa však tento rok bude konať len ONLINE, kvôli pandémii koronavírusu. Prezidentka Zuzana Čaputová však podporila LGBTI komunitu a zaslala im podporný list.

„Milé účastníčky a milí účastníci,
dovoľte mi prihovoriť sa Vám dnes nielen ako prezidentka, ale aj ako mama dvoch dospievajúcich dcér.

Rovnako ako Vy si prajem, aby Slovensko bolo tolerantnou krajinou, v ktorej sa každý môže cítiť bezpečne, kde nehľadáme to, čo nás rozdeľuje, ale žijeme tým, čo nás spája. Nepočúvajú sa mi ľahko v tejto súvislosti príbehy mladých ľudí, ktorí sú nútení skrývať alebo potláčať svoju identitu, pretože sa boja nielen odsudzovania svojho okolia, niekedy aj straty zamestnania. Ktorí odchádzajú od svojich rodín a priateľov. Profesionálne uplatnenie radšej nachádzajú v iných krajinách, kde viac cítia, že si ich vážia takých, akí sú. A ktorí na Slovensku o sebe od niektorých verejných autorít počúvajú, že ich sexuálna orientácia, nie ich skutky, čestnosť, úspechy či pomoc núdznym, je to, čo ich definuje z hľadiska morálnosti.

Pre mňa ste rovnocennou súčasťou Slovenska. Máte tu svoj domov, právo žiť slobodne a dôstojne. Ste prirodzenou súčasťou našich rodín, susedstiev, pracovných a školských kolektívov a spoločne vytvárame hodnoty, z ktorých prospieva celé Slovensko.

Rozumiem posolstvu Dúhového PRIDE, za ktorým je túžba ľudí, aby žili v spoločnosti, ktorá sa k nim bude správať férovo a s rešpektom. Myslím si, že ľudia, ktorí očakávajú od politických predstaviteľov napĺňanie hodnôt, v tomto prípade rešpektu ľudskej dôstojnosti, nesmú mať pocit, že chcú niečo nesprávne, neakceptovateľne alebo že by sa za to mali hanbiť. Očakávanie, že každý bude môcť žiť svoj život dôstojne a rešpektovane, je predsa absolútne legitímne.

Srdcom sme všetci spolu.“ Zuzana Čaputová.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář