JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Španělsko potřebuje ‚miliony a miliony‘ migrantů! Tvrdí to J. L. Escriva, španělský ministr sociálního zabezpečení.

ŠPANĚLSKO: José Luis Escriva, španělský ministr sociálního zabezpečení, inkluze a migrace, tvrdí, že země potřebuje miliony nových migrantů, aby tak v blízké budoucnosti překonala demografický pokles.

Podle pana Escrivy jsou demografické projekce pro Španělsko tak chmurné, že země bude potřebovat „osm nebo devět milionů lidí, jen aby udržela na stejné úrovni populaci pracujících,“ a uved, že i ostatní země by se měly „připravit integrovat“ ohromné populace migrantů, hlásí France Info.

„Demografické trajektorie to ukazují. Dojde k tomu, uniknout tomu nelze,“ řekl ve čtvrtek v Paříži během schůzky Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD).

„Chceme-li si udržet svoji úroveň komfortu, musíme být připraveni do svých společností v dostatečném počtu integrovat další migranty a svoji populaci více namíchat,“ řekl a dodal: „Musíme na to společnosti připravit. Vysvětlit lidem, proč je to pro ně dobé, hlavně pro jejich děti a přicházející generace.“

Evropská komisařka pro migraci Ylva Johansson, která se tohoto shromáždění také zúčastnila, se uchýlila k prohlášení, že občané Evropské unie „chtějí migranty vítat s vědomím, že je zapotřebí jejich mezinárodní ochrana, a chtějí vítat ty lidi, kteří přispějí naší ekonomice, ale mají obavy, že my migraci nedovedeme řídit, že ji neumíme kontrolovat.“

„Musíme dokázat, že imigraci kontrolujeme,“ řekla a dodala, že EU by se měla více snažit, aby si poradila s ilegální imigrací. Johansson se uchýlila k prohlášení: „Ti, kdo mají právo zůstat, jsou vítáni, ty musíme vítat.“

Zatímco mnoho politiků establishmentu, zvláště těch na levici, upřednostňuje masovou migraci jako způsob posílení ekonomiky evropských zemí, tak ekonomické studie, jako je zpráva Institutu pro výzkum zaměstnanosti (IAB) z roku 2016 tvrdí, že masová migrace je pro dlouhodobý ekonomický růst škodlivá.

Výzkum University of Basel vydaná v roce 2018 dochází ke stejnému závěru tvrzením, že masová migrace může z krátkodobého hlediska být ekonomickým přínosem, ale z dlouhodobého hlediska je pro stát spíš čistou ztrátou, než přispěvatelem.

CHRIS TOMLINSON

Odeslat komentář