JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Španělští vládní socialisté to parádně roztočili: Zavádí nepodmíněný příjem až 1000 eur měsíčně, pracovat již není třeba! Chybí však prohlášení vlády co udělá když dojdou peníze a neseženou už další půjčky na koláče bez práce…

ŠPANĚLSKO: Lidé ve Španělsku budou mít koláče i bez práce. Tamní vláda se chystá zavést základní nepodmíněný příjem pro nejchudších zhruba 100 tisíc domácností. Měsíční dávku mezi 450 a téměř 1000 eury (asi 12 400 až 27 600 korun) by měl dostávat široký okruh osob. Z rozpočtu by na opatření mělo jít 3,5 miliardy eur (96,8 miliardy korun).

Novou výhodu by nakonec mělo získat až 1 milion rodin.

Španělský ministr hospodářství doufá, že „pokud bude program účinný, zůstane navždy a stane se trvalým nástrojem“.

Částka, kterou každá způsobilá rodina obdrží, bude upravena podle příjmu domácnosti a přezkumu celkových aktiv.

Madrid očekává, že opatření pomůže zmírnit neblahé důsledky krize a že podpoří hospodářské oživení.

Normu chce kabinet protlačit do konce května.

Nepodmíněný základní příjem v letech 2016 až 2018 zkoušelo zavést Finsko. V loňském roce ho zavedla Itálie pro lidi, kteří podstoupí rekvalifikaci.

Základní nepodmíněný příjem je navrhovaný systém sociálního zabezpečení v podobě pravidelné peněžní dávky vyplácené ve stejné výši všem lidem a bez jakýchkoli podmínek.

Zjednodušeně to v praxi znamená, že každý občan dané země má nárok na určitou finanční dávku, kterou mu stát pravidelně vyplácí. Tyto peníze dostane bez ohledu na to, zda má příjem z práce nebo ne.

Odeslat komentář