JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Spojené státy a jejich spojenci uskutečňují až 75 % všech kyberútoků na světě

USA/RUSKO: USA a jejich spojenci zesilují výzvědné a destruktivní akce v kybernetickém prostoru jiných zemí, prohlásil náměstek tajemníka Rady bezpečnosti Ruska Oleg Chramov.

„A na straně druhé vyhlašují Rusko, Čínu, Severní Koreu a Írán za hlavní zdroje kybernetických hrozeb,“ řekl v rozhovoru pro ruský týdeník Argumenty a fakty.
Podle jeho slov USA takto „cílevědomě formují mediální obraz“, který má ospravedlnit v očích světového společenství jakékoli následující akce, včetně silových. Podotkl, že výsledkem „umělého stupňování konfrontace v informační sféře“ se stává napětí v mezinárodních vztazích, zpomalení rozvoje světové ekonomiky v důsledku sankcí a také podkopání důvěry k procesům digitalizace vcelku.„V takových podmínkách neměli bychom se divit, že státy usilují o digitální soběstačnost. Ta přímo vyplývá z potřeby zajistit si státní svrchovanost v digitální epoše“, řekl Chramov.
Podle jeho slov stojí USA za drtivou většinou kybernetických útoků na světě. „Američané vedou ve statistice škodlivé aktivity se značným předstihem: za léta 2016 až 2019 – 40 % až 75 % v závislosti na typu škodlivé aktivity,“ podotkl.

Jak oznámil Chramov, „u Ruska tento ukazatel činí 2 % až 7 %“. „Tyto údaje, které se nevyhlašují veřejně na Západě, jsou ale přístupné na webu, každému zdravě usuzujícímu člověku názorně ukazují neudržitelnost teze o totální ruské hrozbě v kybernetickém prostoru,“ zdůraznil zdroj týdeníku Argumenty a fakty.

Zvyšování Spojenými státy pod umělými záminkami svých možností kybernetických útoků na Rusko si vyžaduje ochranná opatření ze strany Moskvy, soudí Chramov.

„Z posledních podobných akcí můžeme poukázat mj. na nepodložená obvinění Ruska z kybernetických útoků na gruzínské státní orgány a média v říjnu roku 2019,“ řekl. Podobným způsobem se podle slov Chramova vyvolával poplach kolem „nelidských“ útoků na české zdravotnické ústavy, které bojovaly proti koronaviru“. „Ruským hackerům“ se připisují pokusy o získání přístupu k sítím vývojářů vakcíny proti covidu-19 v USA, Velké Británii a Kanadě, dodal.

Za zvláštní téma Chramov označil domnělý ruský vliv na výsledky voleb v USA, mj. za použití informačních technologií. „Tato problematika se stala drobnou mincí v ostré konfrontaci amerických politických elit,“ poznamenal náměstek tajemníka Rady bezpečnosti Ruska. Připomenul, že prezident USA Donald Trump nařídil zahájení tajného kybernetického útoku na ruskou Agenturu internetových výzkumů, kterou americké tajné služby bezdůvodně označily za šiřitele informací, které se kvalifikují jako zasahování.

„Skutečnost tohoto útoku uznal Donald Trump veřejně v nedávném rozhovoru pro The Washington Post,“ zdůraznil Chramov.

Přitom podle nejnovějších údajů v roce 2018 poskytl americký prezident CIA rozšířenou pravomoc při uskutečnění útočných operací v kybernetickém prostoru, včetně vyřazení z provozu infrastruktury nepřítele, dodal Oleg Chramov.

To všechno diktuje podle jeho názoru nutnost ochranných opatření v souladu s ustanoveními doktrínami informační bezpečnosti Ruské federace a ruského zákonodárství.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář