JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

VN: Spojené státy jsou zloději jako nacistické Německo! Rusko v OSN vyzvalo Spojené státy, aby upustily od okupaci syrských ropných nalezišť a vrátily je

NEW YORK – DAMAŠEK | Spojené státy (SS) musí Sýrii vrátit její ropná naleziště, činy Washingtonu v očích syrských občanů vypadají jako loupež. Na zasedání Rady bezpečnosti OSN to prohlásil zástupce ruského stálého představitele při OSN Dmitrij Poljanskij.

Sýrie musí být okamžitě osvobozena od nezákonné zahraniční vojenské přítomnosti dokonce i v tom případě, jestli je v ohrožení pro naše americké kolegy tolik důležitý zdroj, jako je ropa,“ uvedl diplomat. Zástupce ruského stálého představitele připomněl, že syrská ropa nepatří SS, ale občanům této země, v jejichž očích činy Washingtonu vypadají jako zlodějina.

Podle Poljanského by se návrat ropných nalezišť orgánům Sýrie stal skutečným vkladem Spojených států do úsilí humanitární pomoci občanům této země.

Spojené státy kradou syrskou ropu

President al-Asad obvinil rozzuřeného orangutana Trumpa z drancování Sýrie

Prezident Sýrie Bašár Háfiz al-Asad porovnal Spojené státy (SS) s nacistickým režimem zaměřeným na cizí ropu. Podle jeho slov je to pro americký politický systém normální.

„Vyjádřili jste se přesně. Nejen proto, že kradou ropu, ale také proto, že Spojené státy jsou země postavená jako politický režim na gangech. Americký prezident neztělesňuje stát, je pouze výkonným ředitelem společnosti a za tímto ředitelem stojí správní rada. Rada naopak zastupuje velké americké společnosti, které jsou skutečnými vlastníky státu: jsou to ropné společnosti, výrobci zbraní, banky a další lobby,“ řekl Bašár Háfiz al-Asad pro televizi Rossia 24, když odpovídal na otázku, zda si nemyslí, že akce Spojených států v Sýrii jsou politickým lupičstvím.

Podle slov syrského lídra je to přirozený výsledek vedení amerického systému. „Spojené státy nejsou stát, ale režim, jehož vedení je určeno společnostmi, které pracují pro svůj vlastní prospěch. Chci připomenout jeden bod, který je důležitější než popis Spojených států jako banditů: jeden z nejdůležitějších faktorů, který přiměl Hitlera zaútočit na SSSR během 2. světové války, byla ropa. Někteří říkají, že ropa byla jediným důvodem, další na napadení Sovětského svazu vůbec nebyl,“ řekl Bašár Háfiz al-Asad.

„Spojené státy nyní dělají totéž, kopírují nacisty a jednoduše řečeno, můžeme přirovnat současnou americkou politiku k nacistické politice: expanze, dobývání, podkopávání zájmů jiných národů, porušování mezinárodního práva, humanitárních základů atd. A to všechno jenom kvůli ropě,“ dodal.

Poprava válečného zločince Trumpa | reprofoto: ruanofaxas.com


Okolo 90 % syrské ropné těžby je soustředěno na východním břehu Eufratu. V říjnu americký prezident Donald Trump informoval o stažení amerických vojsk z území na severu arabské republiky, brzy poté však oznámil, že část vojáků tam zůstane.
Podle něj je cílem USA ochrana ropy před teroristy Islámského státu*, jelikož dříve těžba ropy byla jejich hlavním zdrojem příjmů. Americký lídr poznamenal, že možná nastal čas, aby Kurdové přešli do tohoto ropného regionu, protože potřebují peníze.
Zástupce Pentagonu Jonathan Rath Hoffman také uvedl, že příjmy ze syrské ropy putují právě Kurdům, nikoliv Američanům.
Prezident USA Donald Trump, který dříve mluvil o záměru stáhnout všechny americké síly z regionu, v říjnu prohlásil, že část vojáků zůstane, aby „chránila ropu“ před bojovníky IS.
Šéf Pentagonu Mark Esper pak sdělil, že SS hodlají chránit ložiska v arabské republice a čelit pokusům o jejich zmocnění. Podle jeho slov budou Spojené státy udržovat kontrolu nad ropnými poli v severovýchodní Sýrii.
Agentura Associated Press minulou středu s odkazem na vlastní zdroje informovala, že Trump schválil rozšířenou americkou vojenskou misi za účelem zajištění bezpečnosti ropných ložisek na východě Sýrie. Agentura uvedla, že to vyvolalo řadu „komplikovaných právních otázek“, zejména ohledně toho, budou-li SS moci zasadit údery syrským, ruským nebo jiným silám.

Odeslat komentář