JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Spojené státy nakoupily největší objem ruské ropy za posledních 9 let

RUSKO: V červnu dorazí na břeh Spojených států nejméně 10 tankerů s ruskou ropou. Naposledy byly tak velké objemy ropy dodány do USA v červnu 2011.

Do konce června dorazí do Spojených států 10 tankerů s ruskou ropou. Podle navigačního portálu Marinetraffic již Clio dorazilo do Houstonu, Aristea a Navig8 Precision jsou na cestě do Mexického zálivu, zatímco zbytek ještě přeplouvá Atlantik nebo pluje do Evropy. Osm z deseti tankerů dostalo ropu v terminálu Ust-Luga v Baltském moři. Další dva – v Novorossijsku. Cesta do Spojených států trvá v průměru asi tři týdny a poslední tanker dorazí na místo určení 26. června.

Jako poslední dorazí tanker Pacific Dawn z flotily přepravující ruskou ropu do Spojených států.

Všech deset tankerů plujících do Spojených států s ruskou ropou patří do třídy Aframax a může vézt až 900 tisíc barelů ropy. V červnu bude tedy do Spojených států dodáno nejméně 9 milionů barelů ropy. Podle amerického ministerstva pro správu energetických informací (EIA) je to téměř dvakrát tolik než v březnu. Americké společnosti naposledy zakoupily v červnu 2011 tak velké objemy ruské ropy, kdy bylo dopraveno přes Atlantik 10 milionů barelů. Poté začal vývoz do Spojených států klesat a v roce 2014 například po dobu šesti měsíců nebyla přepravena žádná ropa. Největší dodávky ruské ropy byly zaznamenány v červenci 2003 – 14,8 milionu barelů.

Dodávky v červnu tohoto roku mohou být vyšší než 9 milionů barelů, protože mezinárodní obchodníci a tankery se surovinami mohou ropu prodávat z evropských přístavů . Například z Amsterdamu.

Poptávka po surovinách z Ruska může pokračovat i v červenci, protože Moskva plní své sliby snížit produkci ropy a souhlasila s udržováním kvót na květen – červen a červenec. Na jedné straně to vede ke zvýšení poptávky. Na druhé straně roste cena ropy. Cena ropy Brent se minulý týden zvýšila na 43 USD za barel.

Odeslat komentář