JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Stálý zástupce Číny označil obvinění z úniku viru z laboratoře ve Wu-chanu za absurdní

ČÍNA: Předpoklady, že koronavirus covid-19 unikl z laboratoře v čínském Wu-chanu a že Čína jej záměrně vytvořila, nejsou vědecky odůvodněna a jsou absurdní, prohlásil na tiskové konferenci v Ženevě ve středu stálý zástupce Číny při ženevské odbočce OSN Chen Xu.

„Zatímco se celé světové společenství sjednotilo v boji s pandemií, objevují se jakési zvěsti, z nichž některé jsou absurdní a směšné. Mj., jak dobře znáte z vlastních zdrojů, i obvinění z toho, že Čína epidemii zatajovala. Někteří vyzývají dokonce k tomu, aby Čína byla hnána k odpovědnosti, démonizují Čínu,“ řekl. 

Podle jeho slov jsou všechna tato obvinění politicky motivovaná.

„Předpoklady, že tento virus pochází z laboratoře ve Wu-chanu, nejsou vědecky odůvodněné,“ zdůraznil stálý zástupce ČLR.

Pandemie covid-19

Úřady ČLR 31. prosince 2019 informovaly Světovou zdravotnickou organizaci o případech neznámé pneumonie ve Wu-chanu v centrální části země (provincie Chu-pej). Odborníci zjistili původce choroby – nový typ koronaviru. WHO uznala epidemii za mimořádnou situaci mezinárodního významu a dala chorobě oficiální označení covid-19. Dne 11. března pak generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) informoval o vyhlášení pandemie covid-19.

Pandemie covid-19 se rozšířila téměř do všech zemí. Podle dat WHO se nakazilo asi 3,5 milionu lidí, zemřelo přes 247 tisíc.

Odeslat komentář