JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Stát v roli největšího zloděje

ČESKO: Už jsem o tom v minulosti psal jednou, ale vzhledem k tomu jak se věci vyvíjejí mám za to, že je potřeba si to opět připomenout. Největším zlodějem, který nás okrádá na každém kroku je stát. Stát prezentovaný neobolševickými politiky, jejichž vláda spočívá v socialistickém ekonomickém systému přerozdělování, keynesiánského marasmu a cestě do záhuby ve smyslu po nás potopa.

Není tedy ani divu, že ministerské posty zastávají zkorumpovaní šíbři, hlupáci bez základního ekonomického rozhledu či socialistické husičky, které si myslí, že čím víc stát zvedne platy erárních úředníků, tím víc budeme bohatí nebo, že stát je nejlevnější správce financí.

JAK NÁS STÁT OKRÁDÁ?

Nejdříve to běžný člověk pozná při výplatě. Při ceně jeho práce za kalendářní měsíc (pokrytecky nazvané jako spurehrubá mzda) ve výši 46 830,- Kč vás současný stát okrade hned z první následovně:

 • Sociální pojištění placené zaměstnavatelem … 8 680,- Kč
 • Zdravotní pojištění placené zaměstnavatelem … 3 150,- Kč

Výsledkem je hrubá mzda viditelná na výplatní pásce ve výši 35 000,- Kč

Pokračujeme však v erárně loupežnické krasojízdě. Odvody placené zaměstnavatelem není samozřejmě všechno, co stát z výplaty ukradne. Jsou zde odvody placené zaměstnancem:

 • Pojistné: … 3 850 Kč
  – z toho sociální pojištění 2 275 Kč
  – z toho zdravotní pojištění 1 575 Kč
 • Daň celkem: … 7 035 Kč
  – daň: 7 035 Kč
  – solidární daň: 0 Kč
  Daňová sleva: 2 070 Kč
  Daňové zvýhodnění na děti: 0 Kč
  Daň po zvýhodnění a slevách: … 4 965 Kč

Zůstává vám tedy čistá mzda ve výši 26 185,- Kč. 

Již v tuto chvíli vás stát okradl o 20 645,- Kč za měsíc, tedy o více jak 55% ceny vaší práce. 

Říkáte si, že by to mohlo tomu nenažranému socialistickému erárnímu molochu stačit. Ani náhodou, vážení přátelé. Jsme teprve na začátku státního okrádání! Držte si klobouky, budeme pokračovat.

Po prvotní daňové loupeži vám tedy zůstalo 26 185,- Kč a vy se vydáte platit složenky a nakupovat. Nejprve tedy zaplatit náklady na bydlení … a už je tu stát, který se opět hlásí o své výpalné:

 • Zaplatíte nájem, elektřinu, plyn, vodu … cca 15 000,- Kč. O co vás v tomto případě stát okrade? No samozřejmě o DPH ve výši 2 603,- Kč.

Z vaší čisté mzdy tak ukrojil další podíl, čímž snížil vydělanou částku na 23 582,- Kč.

Jenže to stále není všechno.

 • Musíte jíst a pít. Za potraviny utratíte za měsíc asi 5 000,- Kč … DPH (15-21%) cca 750,- Kč
 • Musíte se oblékat, kupovat drogerii a další životní potřeby. Utratíte asi 3000,- Kč … DPH 520,- Kč

Z čisté mzdy odevzdáte loupeživému státu dalších 1 270,- Kč, zůstává vám 22 312,- Kč

Bohužel však ani zde okrádání státem nekončí, přicházejí na řadu životu zbytné věci. “Zbohatlické” ježdění autem, občasné alkoholové potěšení, či nedej brusel kouření.

 • Nákup benzínu za 4 000,- měsíčně … spotřební daň a DPH ve výši 2 300,- Kč
 • Alkohol měsíčně 2 000,- … spotřební daň a DPH činí průměrně 865,- Kč
 • Cigarety za 3 000,- měsíčně … spotřební daň a DPH činí průměrně 2 500,- Kč

Za tyto neřesti vás stát tedy měsíčně zkasíruje o dalších 5 665,- Kč. 

Z čisté mzdy vám tedy opět ukrojil pořádný díl a jen po loupení státem by vám zůstalo 16 647,- Kč reálných peněz na útratu.

Myslíte, že jsme u konce? Že už jsme státu narvali do chřtánu dosti? Ale co vás nemá. Ještě jsou tu další erární vymyšlenosti jak z vás peníze vyždímat. Ty se skrývají v různých poplatcích na úřadech, dálničních známkách, daních z převodu majetku, daních z nemovitostí, daních z dědictví či třeba daních silničních. Zloděj stát prostě nemá nikdy dost a v podání dnešních vládnoucích eurosocialistů se velice blíží bájnému komunismu s jeho 100% zdaněním a přerozdělováním dle “zásluh”.

Za tyto další poplatky tedy státu odvedeme průměrně 1 500,- měsíčně a co nám z naší mzdy nakonec zůstane? Pouhých 15 147,- Kč. Připomeňme si znovu, že cena naší práce je 46 830,- Kč. Stát nás tedy měsíčně na všemožném erárním výpalném okrade o 31 683,- Kč tedy cca o 65-70% našich příjmů. Už jsme tomu komunismu blízko, že?

Bohužel toto si málokdo vlastně v běžném každodenním životě a placení vůbec uvědomí. Stát svoje okrádání umě skrývá. Co by se asi tak stalo, kdyby přiznal barvu a celé to erární loupežnictví poctivě rozkryl na výplatní pásce?

 • Hrubá mzda: 46 830,- Kč
 • Daně: 31 683,-
 • Čistá mzda: 15 147,- Kč

Přišla by společenská vzpoura? Jak dlouho si to necháme líbit? Kam ještě necháme erární zloděje zajít? Jak dlouho se necháme ještě tímto socialisticko korupčním systémem vydírat a ponižovat? Kolik Ráthů s krabicemi od vína, kolik Kremlíků s eshopy za 400 milionů, či ekonomických neumětelek Maláčových necháme rozhodovat a našich poctivě vydělaných penězích? Není už konečně čas na změnu?

KAREL KŘÍŽ

Odeslat komentář