JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Státní dluh roste takřka rychlostí blesku. Babiš před volbami „nakupuje“ důchodce. Maláčová navrhuje, aby penze rostly o 300 korun rychleji, než to nařizuje zákon

ČESKO: Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová navrhuje, aby penze rostly o 300 korun rychleji, než to nařizuje zákon. Premiér Babiš navzdory stále rostoucímu státnímu dluhu souhlasí.

Šéfka resortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová dlouhodobě volá po tom, aby penze seniorů rostly co nejrychleji. Senioři od vlády dostali mimo jiné i rouškovné, o jehož vyplacení bylo rozhodnuto před volbami do krajů. Šlo o pět tisíc korun, které senioři dostali jako kompenzaci za stres, kterým si museli projít v době pandemie.

Teď přišla Jana Maláčová s návrhem zvýšit penze o 300 korun nad rámec toho, co vyžaduje zákon.

„Velmi bych si přála vyšší částku, než je těch průměrných 450 korun, za mě ideálně by to měla být stejná částka pro všechny. Za sociální demokracii si myslíme, že alespoň tři sta korun, protože musíme pomoct těm lidem, kteří mají nižší penzi,“ vysvětluje důvody návrhu Maláčová.

A předseda vlády Andrej Babiš s tímto návrhem souhlasil, přestože státní dluh roste v covidové krizi takřka rychlostí blesku.

„Životní náklady našich důchodců stoupají a je potřeba je dorovnávat,“ uvedl Babiš s tím, že se na vládě bude v této souvislosti jednat o rozpočtu.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář