Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
EU: Nedávno jste si zde mohli přečíst článek, v němž jsem upozorňovala na velmi důležité hlasování, k němuž došlo nedávno v EP. Europoslanci odsouhlasili přijímání dalších desetitisíců Afghánců, kteří by měli být posléze přerozděleni mezi jednotlivými evropskými zeměmi. Europoslanci zároveň vyzvali k rychlému přijetí Migračního pakt EU, který by měl začít platit ihned po dubnových francouzských volbách. Tedy v případě, že vyhraje Macron.
O velmi důležitém hlasování i o tom, kdo jak hlasoval, jste si mohli přečíst zde a zde. Je jasné, že právě toto hlasování iniciovalo současnou aktivitu eurokomisařky Johanssonové, která již podniká kroky, na jejichž základě by mělo být do zemí EU přerozděleno výše uvedených 42 500 Afghánců.
„Očekává se, že členské státy EU přijmou v příštích pěti letech více než 40 000 afghánských uprchlíků,“ uvedla ve čtvrtek v Bruselu komisařka EU pro vnitřní věci Ylva Johanssonová.
Johanssonová na tiskové konferenci řekla: „Vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi odhaduje, že nejméně 85 000 Afghánců hledalo útočiště v zemích sousedících s Afghánistánem. Ti budou muset během několika let najít nový domov kvůli kapacitním omezením v hostitelské zemi. Evropská unie je schopna pojmout polovinu postižených, což znamená, že členské státy na své území přesídlí asi 42 500 afghánských uprchlíků,“ řekla Johanssonová.
„Myslím, že je to proveditelné,“ dodala.
Komisařka EU poukázala na to, že mnoho dalších čeká na evakuaci ze země postižené konfliktem, včetně soudců a novinářů a aktivistů za lidská práva.
Dodala, že 24 členských států EU dosud evakuovalo asi 22 000 Afghánců. Johanssonová také řekla, že EU je nesmírně znepokojena zprávou o návratu migrantů přes hranice, zejména z chorvatsko-bosenské hranice (více jste si o této akci chorvatských policistů mohli přečíst zde).
Uvedla, že zprávy o údajně nezákonném a příležitostném nuceném vyhoštění migrantů na hranicích EU bude zkoumat Evropská komise, a dodala, že pokud by se takové případy prokázaly, znamenalo by to zneužití finančních prostředků EU poskytnutých členským státům na ochranu hranic.
Tedy – jinak řečeno – pošlete-li podle EU invazisty pryč od svých hranic, pak hranice nechráníte. Ty chráníte jedině tehdy, když si do země pustíte nepřátelské vojsko a ještě se o tyto vojáky dobře postaráte….
Autor: Slovanka
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi