JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Strašné, srdcervoucí výročí: Zde je mapa Srbska s otřesnými údaji o počtu opakovaných bombardování agresorem – útočním paktem NATO, od 24. března. NIKDY NEZAPOMENEME!

SRBSKO: To bylo tenkrát před jednadvaceti lety, kdy ve dnech od 24. března do 6. června 1999 letecké síly armád NATO prováděly bombardování pro Čechy a Slováky vždy předtím vyjímečně přátelské země Jugoslavie konkrétně Srbska. Srbský kartograf Miloš Popovic k tomu vyhotovil mapu.

Devětatřicet dnů doslova otřásaly části země, které jsme dlouhá desetiletí říkali Jugoslavie, Srbskem.
Od 24. března do 6. června 1999 letecké síly armád NATO prováděly bombardování  Srbska se souhlasem čerstvého několikadenního člena NATO České republiky. Většinou civilní cíle jako například  velmi dobře známé vybombardované dopravní stavby, mosty, dálnice, dále třeba  budovu bělehradské televize naštěstí nebombardovali čeští letci, ale prováděli to letci z členských zemí NATO.
Srbský kartograf Milos Popovic  pro zdokumentování  smutných 39 bombardovacích dnů vytvořil mapu, na které jsou zakreslena sídla, která byla několikrát v tomto období napadena leteckými svazky armád NATO.
Během „Humanitárního bombardování“, jak tuto obludnost v Evropě provedenou  na samém konci dvacátého století údajně nazval tehdejší český prezident Havel, se předvedla  nad územím  Srbska letadla  armád NATO, zemřely stovky civilistů a byly zničeny stavby všeho druhu v dosud celkově nevyčíslených škodách.
Je dobře, že tématické kartografické dílo v podobě na mapě zobrazeného území Srbska dokumentuje ostudnou etapu dějin starého kontinentu, na které se Česko sice vojenský přímo nepodílelo, ale na druhé straně se bombardování významně nesnažilo zabránit.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář