JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Súd v Ríme zrušil povinné očkovanie proti chrípke pre osoby nad 65 rokov, ako NEZÁKONNÉ

TALIANSKO: Súd v Ríme zrušil v piatok kontroverzné nariadenie stredotalianskeho regiónu Lazio, ktorý v apríli zaviedol povinné očkovanie proti chrípke pre všetky osoby vo veku 65 rokov a viac. Nezaočkovaní členovia tejto vekovej skupiny nesmeli vstúpiť na miesta, kde bolo zhromaždených viac ľudí alebo sa zdržiavať v domovoch dôchodcov

Povinné očkovanie bolo zavedené aj pre zdravotníckych pracovníkov pracujúcich v regióne. U detí vo veku od šesť mesiacov do šesť rokov sa dôrazne odporúčalo očkovanie proti chrípke. Súd v Ríme rozhodol, že povinné očkovanie starších ľudí je nezákonné. Sudcovia tak prijali námietku proti nariadeniu, ktorú podalo viacero združení.

Protest proti „diktatúre zdravia“

Začiatkom septembra demonštrovalo proti povinnému očkovaniu v Ríme niekoľko tisíc ľudí.

Demonštranti označili pandemické opatrenia vlády premiéra Giuseppe Conteho za nedemokratické a varovali pred „diktatúrou zdravia“.

Expremiér odštartuje ďalšiu debatu o očkovaní

V očiach týchto Talianov bude táto forma vládnutia pretrvávať naďalej aj v nasledujúcich mesiacoch, pretože Conte vo štvrtok oznámil, že chce predĺžiť výnimočný stav do 31. januára 2021. To umožní vláde aj v nasledujúcich mesiacoch prijímať rozhodnutia o opatreniach ako je zákaz vychádzania bez schválenia parlamentom.

Mimochodom, v Taliansku už zúri ďalšia diskusia o povinnom očkovaní. Pretože expremiér Matteo Renzi, ktorý v krajine vládol v rokoch 2014 až 2016, zahájil zbierku podpisov pre povinné očkovanie proti koronavírusu.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář