JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Sun: „Šokující zmizení“ dokumentů během oprav v ústředí MI-6!

VELKÁ BRITÁNIE: Při obnově budovy britské zahraniční zpravodajské služby zmizelo více než 100 dokumentů popisujících její plány a bezpečnostní systémy, uvedl The Sun.

Podle zdroje novin by takové informace pro „nepřátelské agenty a teroristy“ měly cenu „zlata“.

Během generální opravy došlo v centrále britské zahraniční zpravodajské služby MI6 k „šokujícímu zmizení“. Zmizelo více než 100 dokumentů obsahujících podrobnosti o jejím uspořádání a bezpečnostním systému, napsal The Sun.

Podle publikace měly být citlivé dokumenty během restaurátorských prací uloženy ve zvláštní chráněné místnosti. Přístup k ní měl omezený okruh osob pověřených opravami.

Ale před dvěma týdny ústředí MI6 spustilo poplach nad zmizením dokumentů. „Budova byla úplně uzavřena a všichni stavaři byli izolováni. Ztráta takových citlivých informací byla nesmírně nezodpovědná,“ řekl zdroj deníku The Sun.
 
„Ukazovaly plány budovy, zejména umístění poplašných zařízení a další bezpečnostní opatření. Tyto dokumenty by měly cenu zlata pro nepřátelské činitele nebo teroristy,“ uvedl zdroj.

Vedení skupiny společností Balfour Beatty, které bylo pověřeno renovací ústředí MI6 v hodnotě několika milionů dolarů, muselo vysvětlovat. Nakolik je známo publikaci, chybějící dokumentace neměla sice tajné razítko, ale byla považována za velmi citlivou kvůli svému obsahu.

Následně bylo v samotné budově nalezeno mnoho dokumentů. Ačkoli některé z nich nebylo možné najít, britští zpravodajští vůdci vyjádřili přesvědčení, že tato informace neocitla v rukou nepřítele.

Zároveň se orgány MI6 rozhodly ukončit smlouvu s Balfour Beatty, což je největší skupina stavebních společností ve Velké Británii. „O důležitosti bezpečnosti byl dodavatel informován, ale zjevně to ignorovali,“ uvedl zdroj The Sun.

Tato informace přichází poté, co nová konzervativní vláda minulý týden oznámila návrhy na posílení bezpečnosti Spojeného království proti cizím špionům a hackerům, poznamenal uštěpačně deník.

Služba MI6 nejen špehuje nepřátelské státy, ale zabývá se také bojem proti teroristům a kybernetickým hrozbám. Je známo, že čínští a ruští agenti sledují budovu britské zahraniční zpravodajské služby, která byla otevřena v roce 1994, tvrdí publikace.

Odeslat komentář