JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Švédové mažou v učebnicích historii. Svět začal v roce 1700.

Už žádný starověk, Platón nebo Aristoteles. Žádný Řím, žádné další vyučování éry švédské velké říše ve švédských třídách historie vyšších ročníků.

Toto je nový krok od švédského vzdělávacího výboru, který chce, aby se švédští žáci místo toho zaměřili na 20. Století, na Hitlera, 2. světovou válku a následující postmoderní éru.

V nedávných dnech se švédská debata zaměřila na další sociálně demokratický krok, jehož cílem je informovat švédské občany o historii méně známé. Z důvodu nedostatku času pro vyučování nyní Národní agentura pro vzdělávání  navrhuje, aby se předmět historie radikálně změnil. Genderové otázky, klima a migrace jsou samozřejmě součástí nových navrhovaných revidovaných učebních plánů společenských věd, které zahrnují historii.

Ve vyšších ročnících 7-9, kde jsou žáci ve věku 13–15 let, už nebude existovat žádná historie, která by se vyučovala starší než v roce 1700. Veškeré studium demokratické kolébky ve starověkém Řecku, Řím nebo ve Velká švédské éra (1611-1718), když Švédsko ovládlo země obklopující Baltské moře, bude vymazáno z historické třídy.

„Je to hrozné, bizarní a absurdní,“ zděsil se  profesor historie Dicka Harrison .

„Jako historik, který o tom něco ví, jsem nucen reagovat. Už jenom nápad,  že Antika není důležitá pro pochopení přítomnosti, je bizarní a absurdní. Všechno, co nás obklopuje, je odkaz starověkých Řeků,“ prohlásil a dodal, „ pokud se tento návrh stane skutečností, tak Švédi budou po celém světě k smíchu“.

„Promiňte, ale je to tak špatné, tomu nemůžu ani uvěřit.  Samozřejmě očekávám, že návrh bude stažen,“ řekl rozrušený profesor historie.

Odeslat komentář