JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Švédský úředník: Migranti selhávají, protože Švédi mají předsudky a nedělají dost, aby se přizpůsobili migrantům

ŠVÉDSKO: Důvodem, proč migranti, kteří přicházejí do Švédska, nejsou soběstačnější, je to, že Švédi mají vůči nim předsudky. Alespoň to říká Fadi Barakat, ředitel Úřadu průmyslu a obchodu města Malmö.

Swedish official says migrants fail because Swedes are prejudiced

Fadi Barakat, ředitel Úřadu průmyslu a obchodu města Malmö

Nedávná studie, kterou provedlo švédské fórum pro podnikání, ukázala, že to trvá v průměru 12–13 let po jejich příchodu, než 50% migrantů ve Švédsku dosáhlo základní soběstačnosti, jak již dříve hlásil Voice of Europe. Migranti většinou žijí z vládních zdrojů. Studie ukázala, že migranti z Afriky a Středního východu jsou nejchudší.

Podle zprávy Frie Tiderové se Fadi Barakat zabýval závěry studie týkající se švédského rozhlasového dopoledního programu Rádio P1. Tvrdil, že tato nízká míra úspěšnosti je způsobena předsudky Švédů, které mohou být „vědomé i nevědomé“, což je vede k tomu, že nezaměstnávají migranty za prací.

Barakat uvedl, že lidé s cizími znějícími jmény nebo kteří nosí náboženské symboly mají obvykle největší potíže při hledání práce. Také navrhl, že migranti, kteří změní své jméno na něco švédského, mají větší štěstí.

Barakat však uvedl, že největším problémem je to, že Švédové nedělají dost, aby se přizpůsobili migrantům. „Je důležité přizpůsobit náš přístup lidem, kteří sem přicházejí,“ řekl v rozhovoru. „Řešení, která vyvíjíme, často nesplňují potřeby jednotlivce.“

Odeslat komentář