JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Světová zdravotnická organizace (WHO) opět otočila. Nyní nabádá k nošení roušek. Nechme se překvapit i zítra, co opět změní tato dnes již politická organizace sloužící globalistickým korporacím

SVĚT: Světová zdravotnická organizace (WHO) v pátek doporučila veřejnosti nosit látkové roušky v místech, jako jsou prostředky hromadné dopravy či obchody, kde je obtížné dodržovat odstup od ostatních lidí. V pátek to oznámil generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. WHO se dříve k nošení roušek přitom stavěla zdráhavě.

„Vzhledem k měnícím se zjištěním WHO doporučuje vládám, aby podporovaly širokou veřejnost v nošení roušek v místech, kde se nákaza plošně šíří a kde je obtížné udržet fyzický odstup, jako jsou prostředky hromadné dopravy, obchody a další stísněné a přeplněné prostory,“ řekl Tedros.

Šéf WHO oznámil, že zdravotnická organizace na základě vyžádaného akademického výzkumu zároveň upravila doporučení, jak by měly látkové roušky vypadat. „Podle tohoto výzkumu WHO doporučuje, aby se látkové masky skládaly nejméně ze tří vrstev různého materiálu. Podrobnosti o tom, jaké materiály pro jednotlivé vrstvy radíme, jsou součástí těchto doporučení,“ dodal.

Vnitřní vrstva by měla být vyrobena z absorpčního materiálu, jako je bavlna, která může zachytit vnitřní částice nositele. Střední vrstva by měla být z netkaného materiálu, jako je polypropylen, který působí jako filtr. Vnější vrstvu pak z neabsorpčního materiálu, jako je polyester, který zabraňuje vniknutí vnějších částic.

WHO se nejdříve k nošením roušek veřejností stavěla zdráhavě, později názor na zahalování nosu a úst začala měnit, vždy ale roušky označovala za dobrovolný doplněk karanténních opatření.

WHO rovněž veřejnost nabádala k tomu, aby respirátory a profesionální roušky ponechala dostupné především pro zdravotníky.

Povinnost nosit roušky zavedla na počátku pandemie řada zemí. Česko bylo jedním ze států, které až na výjimky nařídilo obyvatelstvu povinné zakrytí úst a nosu na veřejnosti. Nyní v Česku platí nošení roušek v prostředcích hromadné dopravy či v obchodech.

 

Odeslat komentář