JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Tajné služby v roce 1938 zaspaly vůči Hitlerovi – co nyní s Erdoganem?

V knize „Bombardovat nemocnice je normální“ (2017) jsem si povzdechl, že západní tajné služby zatím ještě nezabily tureckého diktátora Erdogana. Považoval jsem to (a považuji) za systémovou chybu, varuje publicista František Roček.

Před 3 roky jsem napsal, že pro EU bude velkým problémem Turecko. Prezident Erdogan v letech 2016 – 2017 změnil Turecko v islamisticky zaměřenou diktaturu. Pomocí tzv. syrských povstalců ovládne syrské pohraničí na úkor syrského státu. A to bude jenom začátek „turecké šachové partie“. Je říjen 2019 a došlo k tomu.

Senátor varuje
 
Na facebooku v květnu 2017 k tomuto tématu otevřeně napsal ústecký senátor Jaroslav Doubrava:
„Před několika dny jsem hovořil s lidmi zabývajícími se otázkami bezpečnosti. Bylo to neoficiální povídání. Proto si nikdo z nich nebral servítky… V diskuzi zaznělo další znepokojivé varování: Žádná tajná služba si nedala ve 20. století před rokem 1938 včas práci s likvidací německého Hitlera. Uvidíme, jak se zachovají západní tajné služby dnes v případě tureckého Erdogana. Neboť Erdogan rozjíždí fašistický systém ve velkém stylu. Vždyť po referendu o uznání Erdogana za Vůdce – Führera v tzv. prezidentském režimu byly desítky členů politické opozice v Turecku zatčeny při policejních raziích jenom proto, že protestovaly proti legitimitě referenda, které schválilo posílení pravomocí Führera – vlastně prezidenta Erdogana. A další posilování moci a agresivita budou následovat. Stejně, jako u Hitlera a jeho nacistické smečky.“
 
Souhlasím s Doubravou i dnes a smutně se ptám: Copak idioti ze západních rozvědek nevyhodnotili Erdogana za nejnebezpečnější politickou biologickou entitu?
 
Američané již velmi dlouho zabíjejí lidi po celém světě a nikomu to moc nevadí, dokonce v některých částech Asie a Afriky to je téměř normální. Proč tedy zabít nějakého teroristického blbce v Pákistánu pomocí dronu, když mohou zabít většího teroristického blbce v Turecku?
Proč souhlasím s Doubravou? V knize jsem napsal, že cílem Turecka je soběstačnost ve zbrojní výrobě. Toho Turecko již téměř dosáhlo, mimo nejšpičkovější technologie.
 
Nelze se divit tomu, že je role Turecka (po nástupu prezidenta Erdogana k moci v roli islamistického diktátora) přirovnávána k roli Německa ve 30. letech 20. století, v době nástupu k moci nacistického vůdce Adolfa Hitlera.
 
Bude se opakovat chyba z poloviny třicátých let? Tehdy jeden atentát na Hitlera byl neúspěšný, němečtí generálové sice také připravovali likvidaci Hitlera, ale po Hitlerově úspěchu v Mnichově v roce 1938 od toho ustoupili, protože se zdálo, že šílenému Hitlerovi jeho mocenské tahy vycházejí.
 
V knize jsem také napsal, že likvidací Erdogana při setkání s co nejširším kruhem jeho islamistických spolupracovníků by se výrazně snížilo nebezpečí konfrontace na islamistické linii severní Afrika – Turecko – Blízký východ – Kavkaz. Také by skončilo Erdoganovo vydírání, že mohou Turci kdykoliv opět uvolnit divokou migraci běženců směrem do EU.
 
 
Senátor Doubrava se obává, že Erdogan bude svými úspěchy chráněn příliš dlouho, než se rozjede dosud neznámý aktuální samospád dějin.
 
Hitler rozhýbal válku, kterou nikdo nechtěl, ale nikdo jeho válce nezabránil. Hitler poskytl šanci Stalinovi (SSSR), aby Hitlerovými chybami se nakonec stal v květnu 1945 vítězem. Hitler také umožnil USA, aby zvítězily, a tím v dalších desetiletích diktovaly, podobně jako SSSR, jak mají vládnout v desítkách států. Sovětský režim a severoamerický režim během téměř 50 let zapříčinily přímo i nepřímo desítky milionů mrtvých v zástupných válkách po celém světě.
 
Senátor Doubrava varuje, že Erdogan rozehrává agresivní reakce, které dávají šance dalším hráčům také k agresivnímu jednání. Ale především ukazují kdo je neschopný. Za Hitlera to bylo Polsko, Francie, země Belenuxu a Velká Británie, ale také Hitlerův spojenec Itálie.
 
Dnes za Erdogana již je jasné, že absolutně mimo je EU a USA.
 
 
Osudové otázky
 
Také Doubrava provokuje otázkami o otázkách:
Položil si někdo otázku, zda by Japonci vstoupili do války s USA, kdyby Hitler nezaútočil na Stalinův SSSR? Mohl by si dovolit Japonec zaútočit, když sovětský oficír seděl na hranici, na kterou předtím Japonec marně zaútočil a byl velmi bolestivě odražen? Podobných souvislostí bylo mnoho.
 
Pokud některá tajná služba včas nezasáhne může blbý islamista Erdogan, podobně jako o století dříve blbý antisemita Hitler, rozpoutat něco, o čem ani neví, že se stane?
 

Odeslat komentář