JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

„Táto tabuľka vysvetľuje situáciu v Iráne.“ Všetky americké vojny sú o tom, tvrdí Blaha

SVĚT: Poslanec slovenského Národnej rady za stranu Smer-SD Luboš Blaha poskytol na svojom facebookovom účte prehľad krajín s najväčšími zásobami ropy a poukázal na zákonitosti: všetky krajiny na zozname sú buď spojencami USA alebo sú to krajiny, v ktorých sa Spojené štáty v určitom čase pokúšali destabilizovať situáciu alebo ich úplne zničiť

„Žijeme v kapitalizme. Vojny sa dejú kvôli biznisu. Všetky americkej vojny sú o tom,“ napísal vo svojom novom príspevku na Facebooku slovenský politik a pridal tabuľku, ktorá ukazuje počet ropných zásob v rôznych krajinách.

„A zhodou okolností sú to buď americké satelity alebo krajiny, ktoré Američania dobyli alebo sa chystajú zničiť,“ napísal Blaha.

Ďalej analyzoval príklad každej konkrétnej krajiny.

Venezuela, krajina s najväčšími zásobami ropy na svete (18% svetových zásob), sa podľa Blahu stala terčom Spojených štátov. Pripomenul pokus o štátny prevrat, ku ktorému došlo vlani v januári, kedy ľudia protestovali proti prezidentovi Nicolasovi Madurovi a vtedajší predseda parlamentu Juan Guaidó sa vyhlásil za dočasnú hlavu štátu. Niektoré európske krajiny a Spojené štáty ho uznali ako prezidenta. Maduro ale Guaidóa označil za „bábku Spojených štátov“.

„Chávez znárodnil ropný priemysel a vzal ho americkým korporáciám. Uvalili na Venezuelu brutálne sankcie, ktoré zrazili krajinu na kolená. Venezuela neposlúchla – veľký brat ju zničil,“ uviedol Blaha.

Ďalej v zozname stoja Saudská Arábia a Kanada, to sú podľa poslanca mopslíci Spojených štátov, aj keď v Saudskej Arábii vraj „panuje islamsko-fašistický režim.“

„Tvári sa ako taká liberálnejšia a progresívnejšia Amerika, ale v konečnom dôsledku vždy skáču tak, ako USA píska,“ ohodnotil Kanadu.

Za týmito krajinami nasledujú dva „terče“: Irán a Irak. K nedávnej vražde iránskeho generála Kásima Sulajmáního Spojenými štátmi v Iraku Blaha uviedol, že „medzinárodné právo je pre USA kus papiera – správajú sa ako mafiánsky gang“.

Čo sa týka Iraku, to je podľa poslanca terč, ktorý USA zničili v roku 2003.

„Vymysleli si zbrane hromadného ničenia. Obyčajné klamstvo. Vymysleli si kontakty na al-Kájdu – pritom málokto viac nenávidel al-Kájdu než Saddámov sekulárnej režim,“ uviedol a dodal, že diktátori sú aj v Saudskej Arábii, ale tá na rozdiel od Iraku počúva.

Na šiestom mieste v zozname sa umiestnilo Rusko a to je podľa Blahu tiež terčom USA, ale „Rusko je nedobytné“.

Rovnaké ako Saudskú Arábiu považuje Blaha za spojenca USA aj Kuvajt spolu s SAE.

Ďalej nasledujú USA a „Amerika je jediná krajina, ktorá má veľké zásoby ropy a je v bezpečí,“ uviedol Blaha a zavtipkoval: „dôvodom je to, že na území USA nepôsobí americká ambasáda“.

Zoznam uzatvára Líbya, ktorú podobne ako Irak USA „rozmlátil na cucky“.

„Odstránili diktátora, ktorý Líbyu udržiaval v stabilite a prosperite. V mene ľudských práv – ako vždy. V skutočnosti ide o ropná práva. Zem sa dodnes topí v krvi,“ napísal.

Väčšina komentujúcich k príspevku s Blahom súhlasila.

„Vďaka medzinárodným sankciám Irán aktuálne ťaží minimum svojej ropy. Tá spokojne odpočíva v podzemí a čaká na americké oslobodenie a demokraciu,“ uviedol jeden z užívateľov.

 

Odeslat komentář