JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

„Taxislužba pro migranty“ – Neziskovka Sea Watch jich zase 165 nabrala úspěšně přímo u Libyjského pobřeží

LIBYE: Ve středu německá neziskovka pro přívoz migrantů Sea Watch posbírala ve dvou různých operacích z gumových dinghy u libyjského pobřeží 165 migrantů.

Při první operaci ve středu ráno toto plavidlo posbíralo skoro 100 ilegálních migrantů jen 29 mil od pobřeží Zawiya, tj. Okresu západně od libyjské metropole Tripolis. Člun libyjské pobřežní stráže už byl také na cestě, aby ty migranty chytil, ale měli smůlu, protože Sea Watch je předešla a uprchlíky z dinghy před vrácením zpátky zachránila.

Neziskovka tvrdí, že jejich akce jsou morálně ospravedlnitelné, protože libyjská pobřežní stráž by ty ilegální migranty odvezla zpět do Libye a oni je předběhli a nabrali.

Krátce po sebrání první dávky oznámila Sea Watch, že její průzkumný letoun „Moonbird“ (Měsíční pták) objevil další dinghu plnou migrantů. Neziskovka ještě ten den oznámila, že z člunu sebrala dalších 65 migrantů.

Blíže k Tripolisu se libyjské pobřežní stráži povedlo chytit člun plný ilegálních migrantů, než se k nim mohla dostat ta neziskovka. Krátce po tomto sebrání prchajících vyjádřila italská neziskovka Mediterranea, která v této oblasti operuje také, své pobouření nad libyjskou pobřežní stráží.

„Ač slavíme tu záchranu dětí, žen a mužů provedenou Sea Watch 3, jsme rovněž pobouřeni, že jiné libyjská pobřežní stráž chytila. A tak se vrátili zpět do pekla přímo před našima očima… Bezmocně jsme zírali na ten zásah rychlostních člunů libyjských milicí, které za to platí naše země,“ napsala tato levičácká neziskovka.

Tyto neziskovky utrpěly kvůli pandemii COVID-19 těžké narušení operací jejich taxislužby pro migranty. Avšak od počátku června dostaly německé a italské přívozy pro migranty povolení obnovit své služby, když předtím italské úřady tyto lodi na dva měsíce zabraly.

Nedávno, jak už o tom Voice of Europe referoval, byli tři migranti, které loni přivezla na Sicílii Sea-Watch, odsouzeni sicilským soudem za zločiny včetně vražd, mučení, sexuálního násilí, pašování lidí a účasti v zločinných organizacích. Každý z těchto tří migrantů byl za jejich zločiny odsouzen na 20 let.

Arthur Lyons

Překlad: reformy.cz

Odeslat komentář