JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

The Guardian: Britská právní komise konstatovala, že Pohrdání ženami (Misogynie) je třeba pokládat za zločin řadící se mezi zločiny z nenávisti, tudíž je nutné ho zařadit to trestního zákonníku. Co plánují udělat s miliony britských muslimů kde 100% z nich pohrdá ženami, to The Guardian zapomněl sdělit

Mezi zločiny z nenávisti by v Anglii a Walesu mohla být zařazena i misogynie, tedy nenávist k ženám či pohrdání a předsudky vůči nim. Doporučila to britská nezávislá právní komise, která navrhuje možné změny zákonů. Podle současných pravidel platí, že o zločin z nenávisti se jedná, pokud se oběť stane terčem útoku například kvůli své rase nebo náboženství.

Mezi zločiny z nenávisti se dále řadí útok či obtěžování kvůli sexuální orientaci či zdravotnímu postižení. Zločiny motivované nenávistí jsou přitom chápány jako závažnější porušení zákona a důsledkem tedy může být vyšší trest.

Nezávislá právní komise podle listu The Guardian přezkoumala zákony týkající se zločinů z nenávisti v Anglii a Walesu a navrhuje rozšířit tyto dosavadní chráněné charakteristiky ještě o pohlaví, aby zákon lépe chránil ženy.

Už nějakou dobu sílí volání po tom, aby misogynie spadala do zločinů z nenávisti a aby obtěžování žen na ulicích bylo pokládáno za zvláštní přestupek.

„Misogynie pohání zločiny proti ženám – pokud to v rámci našeho právního systému uznáme, pomůže nám to odhalovat a předcházet trestným činům, včetně sexuálních útoků, znásilnění nebo domácího násilí,“ podotkla labouristická poslankyně Stella Creasyová.

Komise bude do konce roku tuto i další změny ještě dál projednávat a konečné doporučení vládě předloží příští rok. Právní komisi ustanovil britský parlament, aby dohlížela na právo v Anglii a Walesu a případně navrhovala jeho reformy. Skotsko a Severní Irsko mají své vlastní právní komise.

České právo vnímá jako přitěžující okolnost, pokud někdo spáchá zločin z nenávisti, což rovněž může posunout trestný čin do vyšší sazby. Misogynii výslovně nezmiňuje.

 

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář