JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

The Independent: Íránský zatykač znepříjemní cesty 35 Trumpových lidí kteří se podíleli na zavraždění generála Kássíma Sulejmaního

ÍRÁN/USA: Íránské úřady vydaly zatýkací rozkazy pro Donalda Trumpa a dalších 35 jednotlivců, kteří se údajně podíleli na atentátu na generála Kássíma Sulejmaního.

Teheránský státní zástupce Ali Mehr uvedl, že požádal o pomoc Interpolu, a zdůraznil, že jeho země má v úmyslu usilovat o spravedlnost i poté, co úřadující prezident USA odejde z úřadu, uvedl The Independent. Jména oněch 35 osob nebyla uvedena.
Podle íránských úřadů stáli tito lidé za organizací útoku dronů v Bagdádu, při kterém Sulejmání zemřel, poznamenala publikace.

Je nepravděpodobné, že by se Interpol nebo jakákoli jiná donucovací agentura řídila tímto příkazem (Inperpol to ostatně již odmítl – pozn. red.). Tento „trik“ orgánů islámské republiky by s největší pravděpodobností měl odvrátit pozornost veřejnosti od hospodářského úpadku způsobeného americkými sankcemi a pandemií, tvrdí The Independent.

Trump a další američtí úředníci zřídka cestují do zahraničí. Kromě toho je nepravděpodobné, že by se donucovací orgány těchto zemí řídily zatýkacími rozkazy, „které by mohly rozzuřit Spojené státy, které mají největší ekonomiku a nejsilnější armádu na světě“.

Podle Aliho Mehra však bude Írán usilovat o provedení příkazů i poté, co Trump a jeho asistenti rezignují. To potenciálně omezí jejich pohyb na nadcházející roky, nebo alespoň přiměje je, aby si dvakrát rozmysleli, než odjedou do zahraničí, uzavřel The Independent.

Odeslat komentář