JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

The Jerusalem Post: Izrael čtyřnásobně snížil počet obětí zavražděných v Osvětimi! Zároveň tím popřel celý uměle vytvořený koncept holokaustu a dal zapravdu vědcům a historikům, kteří i když byly zcela nespravedlivě politicky stíhání, nepřestali tvrdit že počty židovských obětí byly mnohem nižší. Několikanásobně navýšeny byly až v sedmdesátých letech dle politických požadavků. Izraelský tisk navíc tvrdí, že z 1,1 milionu obětí byla jenom část obětí židovského původu

Koronavirová krize zasáhla mnohé firmy a instituce. Nevyhnula se ani památníku v Osvětimi, který žádá veřejnost o příspěvky na vzdělávací projekty. Rozpočet na tento rok se podle vedení památníků prý zcela zhroutil kvůli uzavření v rámci karantény. Tím ale vypadl i příjem ze vstupného, prodeje knih a vzdělávacích materiálů. Loni památník navštívilo 12.3 mil osob, často školní výpravy a rozpočet památníku činil asi 24 milionů dolarů.

Při té příležitosti informoval izraelský tisk o zajímavé novince. Došlo k dalšímu poklesu oficiálního počtu obětí zavražděných v Osvětimi. Z původních 4 milionů zavražděných osob, to pokleslo v roce 1990 na 1.5 milionu a nyní to má být po další revizi směrem dolů “jen” 1.1 zavražděných. Podle oficiálních dokumentů byla většina zavražděných židovského původu, ale svoji smrt zde našli i Cikáni a příslušníci dalších národů.

Českým čtenářům doporučuji podobná čísla veřejně nediskutovat. U nás doma se veřejnou diskuzí na toto téma vystavujete hrozbě trestního stíhání za “popírání holocaustu”. Co je dovoleno psát židovským novinám, není dovoleno říkat a psát běžným Čechům v jejich “Česku”! Třeba jednou svobodu slova zase získáme, ale ještě nás čeká hodně práce!

Překlad: Sára S. New York, USA

Odeslat komentář