JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

The New York Times: USA prohrávají s Čínou a Ruskem závod v oblasti špičkových technologií

USA: Autoři zprávy smíšené skupiny odborníků z amerického Kongresu dospěli k závěru, že USA zaostávají v oblasti špičkových vojenských technologií souvisejících s umělou inteligencí a dalším vývojem

Navzdory všem výrokům Pentagonu o přijímání nových technologií má politika vzdání se starých zbraní mnoho překážek, napsaly The New York Times: je například často spojována se zavíráním továren a základen, stejně jako se ztrátou pracovních míst. Výsledkem je, že pokusy o modernizaci vojenské sféry selhávají, konstatovaly noviny.
Zpráva smíšené skupiny odborníků z amerického Kongresu dospěla k závěru, že ministerstvo obrany a Kongres by se „měly zaměřit na požadavky budoucnosti, nikoli na politickou a vojensko-průmyslovou oddanost minulosti“.

Podle jednoho z předsedů parlamentní skupiny specialistů Setha Moultona je rivalita v oblasti vysokých vojenských technologií závodem a USA ho v současnosti prohrávají a ztrácí čas. Těmi konkurenty se ak míní Čína a Rusko.

Zpráva skupiny říká, že USA by se měly zaměřit na vývoj umělé inteligence, a to na příkladu „projektu Manhattan“ z druhé světové války, kdy byly spojeny nejlepší mozky země ve vojenském průmyslu a jaderné fyzice, aby vytvořily atomovou bombu.

Podle The New York Times parlamentní skupina rovněž navrhla, aby byla alespoň jedna alternativa využívající umělou inteligenci hodnocena před financováním každého významného vojenského programu nákupu. Zpráva dále vyzvala USA, aby vedly proces vytváření a ratifikace globální smlouvy o umělé inteligenci v duchu Ženevské úmluvy. Podle novin však existují pochybnosti o účinnosti takové dohody, protože kybernetické technologie jsou k dispozici nejen státům.

„Pentagon ví, jak se vypořádat s velkými programy, jako jsou stíhačky nebo letadlové lodě, ale je méně vybaven pro zvládnutí nových technologií, které budou v budoucích konfliktech potřebné,“ uvedla publikace výňatek ze zprávy parlamentní skupiny.

Úředníci amerického ministerstva obrany uvedli, že na této otázce budou pracovat, uvedly New York Times. Zpráva však také poznamenala, že takové pokusy, i když měly určitý úspěch, byly příliš zanedbatelné.

Zdroj: https://www.prvnizpravy.cz/

Odeslat komentář