JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

The Spectator k ruské vakcíně „Sputnik V“: „Ale takhle vyhraje celý svět“!

Kritika některých západních zemí vůči Moskvě kvůli politice na mezinárodní scéně by neměla ovlivnit postoj k vývoji ruské vakcíny proti koronaviru, napsal britský časopis The Spectator.

Jak uvedl Matthew Lynn, autor článku, nepřátelská rétorika týkající se vakcíny, kterou vytvořilo Výzkumné centrum pro elektrochemii Gamaleja a Ruský fond přímých investic (RDIF), se zdá být „trochu divná“.
Autor článku zdůraznil, že někteří členové lékařské komunity vzali vakcínu „s nepřátelstvím“. Zároveň dodal, že názory jsou v ekonomickém prostředí různorodější a někteří odborníci naznačují, že v „mimořádné situaci“ s pandemií koronaviru by si člověk neměl dovolit tento vývoj tvrdě a „zjevně“ posuzovat.

„Právě teď trpíme obrovskými ekonomickými ztrátami, které by mohly brzy vést také k dlouhodobým politickým a sociálním problémům. Vydržet toto vše při čekání na úplné testování vakcín je také riziko,“ uvedl Spectator.

 
Jak autor článku poznamenal, „nekonečné vícenásobné karantény, masivní nezaměstnanost, rozšířené bankroty a strašné dluhy“ nutí lidi ke kompromisům a rizikům.

„Koneckonců, pokud víme, nikdo nebude nucen být očkován. A pokud bude vakcína fungovat, bude z toho mít prospěch celý svět,“ zdůrazňuje článek.

Mezinárodní společenství musí přestat odsuzovat ruský vývoj, zdůraznil autor materiálu. Podle něj je možné, že ostatní země budou muset následovat příklad Moskvy, jejíž rozhodnutí o vakcíně nazval tou správnou.
„Pokud to zvyšuje prestiž Ruska, tak co? Možná Rusové učinili správnou volbu, a možná několik dalších zemí by se mělo řídit jeho vedením. Přinejmenším bychom měli přestat toto rozhodnutí odsuzovat,“ dodal Lynn.
Tento týden prezident Vladimir Putin oznámil, že Rusko jako první na světě zaregistrovalo lék na prevenci COVID-19 vyvinutý ve Výzkumném a vývojovém středisku Gamaleja ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic (RDIF). Vakcína se pojmenovala „Sputnik V“.

Podle hlavy ruského ministerstva zdravotnictví Michaila Muraško začala již výroba. Rovněž oznámil zveřejnění údajů o preklinických a klinických studiích tohoto léčiva. Ministr poznamenal, že kritika ze zahraničí je do značné míry způsobena „neúplnými údaji“ a dodal, že ne každý ví – „vakcína byla propuštěna na platformě, na níž již bylo vyrobeno šest produktů“.

 

Matthew Lynn

Překlad: prvnizpravy.cz/

Odeslat komentář