JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

The Times: Americké vesmírné síly chtějí vyřadit satelity Ruska a Číny!

USA: Americké kosmické síly budou nasazovat elektronické rušící systémy, které budou schopny deaktivovat ruské a čínské komunikační satelity, píší The Times.

Podle novin se předpokládá, že nové systémy, které mohou pracovat na větším počtu frekvencí využívajících intenzivní energetické záření, budou moci poskytnout Spojené státy výhodu na začátku války.
Americké kosmické síly pokračují v útoku: budou zavádět elektronické rušicí systémy, které mohou deaktivovat ruské a čínské komunikační satelity, uvádí The Times.

Nejnovější americká vojenská jednotka byla vytvořena v prosinci na pokyn amerického prezidenta Donalda Trumpa v reakci na zprávy, že Rusko a Čína údajně vyvíjejí nástroje, které mohou z vesmíru udělat bojiště.

Zaměřuje se především na ochranu americké satelitní sítě, na kterou se americká armáda silně spoléhá. Vesmírné síly však nyní mají také pozemní rušičky na základně Peterson Air Force v Coloradu, od nichž se očekává, že potlačí nepřátelské vojenské signály na začátku války.

Budou potlačovat signály nepřátelských satelitů pomocí intenzivního energetického záření. Nový vyvíjený systém Meadowland je schopen současně rušit značné množství frekvencí. Přičemž Spojené státy plánují v příštích sedmi letech postavit téměř 50 takových systémů.

Minulý týden Rusko otestovalo raketu určenou ke zničení satelitů na nízké stacionární oběžné dráze. Ve stejné době Moskva také vyvinula dva satelity – Kosmos 2542 a Kosmos 2543. Podle některých zpráv v únoru tato zařízení sledovala americký špionážní satelit. Podle slov Pentagonu se tyto satelity podobaly kosmickým zbraním; současně „vyplašily“ velitele kosmických sil, generála Johna Raymonda.
Spojené státy mají celkově na orbitu 900 satelitů, což je v tomto ohledu mnohem více, než jiné země. Pro srovnání, americká rozvědka se domnívá, že Rusko má 40 komunikačních satelitů, zatímco Čína má asi 30, připomínají noviny.
Dodejme, že se ale jedná jen o část programu Spojených států na militarizaci vesmíru.

Odeslat komentář