JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

The Times: Situace v USA začíná být horší než v dobách Divokého Západu. Z běžných hádek se stává krvavá střílečka! 

USA: V USA odborníci zaznamenávají prudký nárůst případů, kdy jednoduchý spor přeroste v konflikt s použitím zbraní, píše deník The Times.

Odborníci to připisují jak regulačním změnám v důsledku pandemie a výstupu z karantény, tak policejním ztrátám způsobeným koronavirem.
Po celých Spojených státech přicházejí na pozadí karantén, recese, protestů a politických hádek předvolebního roku zprávy, že malé střety eskalují do přestřelek, píše The Times. V Chicagu bylo zastřeleno 2,5 tisíce lidí, což je o 44% více než v loňském roce. Ve Philadelphii to bylo 1,2 tisíce.

V New Yorku byl zaznamenán růst o 84%. Publikace například uvádí, že na jednoho muže bylo vystřeleno 11krát kvůli konfliktu ohledně parkovacího místa. Někteří policisté přiznávají, že tuto úroveň násilí nikdy neviděli, zejména u lidí bez záznamu v trestním rejstříku.

 
Celkově se úroveň násilí v létě obvykle zvyšuje o 30%. Tentokrát je však úroveň o 160% vyšší než obvykle. Tento růst je částečně přičítán skutečnosti, že lidé se dostávají z karantény a gangy se vracejí k zúčtování. Navíc na jaře byla čísla nízká. Odborníci v New Yorku také poukazují na reformu systému kaucí, propouštění zločinců z věznic, kde zuřil koronavirus, nová pravidla pro policisty, jakož i ztráty policejního personálu kvůli Covidu-19. Psychologická situace je také samostatným faktorem, protože na jaře byly policisté vnímáni jako hrdinové a po vraždě George Floyda se vše dramaticky změnilo.

Někteří naznačují, že se situace změní, jakmile policie začne sledovat oběh nelegálních zbraní. Jiní citují příklad Kansasu, kde jsou téměř všechny zbraně legální a mnoho místních obyvatel je vlastní, píše The Times.

Will Pavia
Překlad: prvnizpravy.cz

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář