JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

The Washington Post: Detaily plánu venezuelské opozice na svržení Madura

VENEZUELA: Představitelé venezuelské opozice podepsali v říjnu 2019 dohodu v částce 213 milionů dolarů s americkou soukromou vojenskou společností Silvercorp o poskytnutí „služeb“ vpádu do Venezuely a svržení prezidenta Nicoláse Madura, píše The Washington Post.

Jak oznámil list, kopii dohody mu poskytli sami představitelé opozice za podmínky, že jedna z jejích příloh nebude zveřejněna.

Předák venezuelské opozice Juan Guaidó, který se prohlásil za prezidenta země, dříve kategoricky popíral svůj podíl na silové operaci Silvercorp.

„Služební skupina poskytne konzultace a pomoc skupině partnerů v plánování a uskutečnění operace na zajetí/zadržení/vyhnání Nicoláse Madura (označovaného dále v textu za „hlavní objekt“), likvidaci nynějšího režimu a inauguraci uznaného prezidenta Venezuely Juana Guaidóa,“ uvádí se ve 42stránkovém dokumentu.

 

Celková hodnota „objednávky“ se odhadovala předběžně na 212 900 000 dolarů, lhůta splnění smlouvy je 495 dní, podotýká se v části Počáteční fáze projektu.

Za stranu objednavatele podepsal dohodu poslanec opozičního parlamentu Venezuely Sergio Vergara.

Podpis Guaidóa na dokumentu chybí, je však na šestistránkové dohodě o obecné obsluze mezi opozicí a soukromou vojenskou společností Silvercorp, kterou také zveřejnil The Washington Post.

Ministr zahraničí Venezuely Nestor Reverol dříve prohlásil, že úřady zabránily mořskému vpádu kolumbijských ozbrojenců ze strany státu La Guaira. Maduro prohlásil, že cílem vpádu byla jeho vražda.

Podle informací ministerstva vnitra se pokusili ozbrojenci proniknout do země v rychlých člunech.

Předseda ústavodárného sněmu Diosdado Cabello upřesnil, že osm útočníků bylo zabito a dva zadrženi. Později bylo ohlášeno dalších 12 zadržených. Maduro oznámil, že jsou mezi nimi dva občané USA, které označil za příslušníky osobní stráže Donalda Trumpa.

Odeslat komentář