JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

The Washington Times: Americký prezident Donald Trump vyzval noviny, které získaly Pulitzerovu cenu v roce 2018 za zprávu o „ruském případě“, aby ji vrátily

USA: Poté, co vyšla zpráva, že skončilo trestní stíhání poradce Trumpa Michaela Flynna, vyzval americký prezident novináře, kteří v roce 2018 obdrželi prestižní Pulitzerovu cenu za články o „spiknutí s Ruskem“.

Jak uvedl The Washington Times jedná se o takových publikace jako The Washington Post a The New York Times.
Americký prezident Donald Trump vyzval noviny, které získaly Pulitzerovu cenu za zprávu o „ruském případě“, aby ji vrátily, píše The Washington Times. Toto tvrzení souvisí se skutečností, že trestní řízení proti jeho poradci pro národní bezpečnost Michaela Flynna bylo ukončeno.

„To nejsou novináři. To jsou zloději,“ řekl Trump. „Všichni tito novináři, u nichž vidíme Pulitzerovu cenu, musí být donuceni ji vrátit, protože neměli pravdu. Dnes jste viděli, jak se objevují nové dokumenty, které uvádějí, že s Ruskem absolutně nebylo žádné spiknutí. “

Flynn byl také obviněn z toho, že poskytl FBI falešné svědectví, ale ministerstvo spravedlnosti USA trestní řízení uzavřelo. Jak noviny připomínají, vyšetřování zvláštního žalobce Muellera nenalezlo důkazy, že by se Trump spiknul s Ruskem.

V roce 2018 obdržely noviny The Washington Post a The New York Times nejprestižnější cenu v žurnalistice za zpravodajství o vyšetřování „ruského případu“, připomíná autor článku. Poté komise vyhodnotila práci novinářů na základě zdrojů, jejich tvrdohlavost a ve veřejném zájmu. Podle nich tyto zprávy pomohly lépe porozumět tomu, jak se Rusko údajně „vměšovalo“ do amerických voleb v roce 2016, jak se to týkalo kampaně Trump, jeho týmu v přechodném období a jeho současné administrativy.

Nyní, když je případ proti Trumpovi poradci uzavřen, americký prezident poukazuje, že tyto zprávy se ukázaly být nepravdivé, říká a cena byla udělena nesprávně, takže by měla být vrácena co nejdříve, píše The Washington Times. „Ceny by měly být uděleny těm, kteří si to poctivě zaslouží, a já vám mohu dát dlouhý seznam takových jmen,“ dodal Trump.

Odeslat komentář