JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

To je šialené! Počet vrážd v Los Angeles sa zvýšil až o 250 % v priebehu jediného týždňa!

USA: Policajné oddelenie v Los Angeles oznámilo, že počet vrážd sa od minulého týždňa zvýšil o 250 percent. Stalo sa tak pravdepodobne v dôsledku národných nepokojov po smrti Georga Floyda, a rovnako ako aj po tom, čo miestne orgány v Los Angeles oznámili plány na zníženie rozpočtu polície v meste až o 150 miliónov dolárov.

Policajné oddelenie Los Angeles LAPD oznámilo, že v období od 31. mája do 6. júna v porovnaní s predchádzajúcim týždňom „vraždy vzrástli o 250% a počet obetí vzrástol o 56%“.

Ministerstvo tiež uviedlo, že len za posledných 24 hodín zažilo mesto štyri samostatné incidenty s použitím strelnej zbrane a z toho jedna viedla k vražde.

Starosta Eric Garcetti minulý týždeň uviedol, že mesto „identifikuje škrty v rozpočte vo výške 250 miliónov dolárov, aby sa mohlo investovať do pracovných miest, do zdravia, vzdelávania a liečby,“ pre ženy a menšinové spoločenstvá, a najmä pre afroamerickú komunitu.

Predsedníčka policajnej komisie mesta Los Angeles Eileen Deckerová potom odhalila, že 100 až 150 miliónov dolárov by sa vzalo z rozpočtu polície.

Starosta Garcetti povedal, že „dôjde k škrtom rozpočtu každého oddelenia vrátane policajného oddelenia, pretože všetci musia byť súčasťou tohto riešenia spoločne. Všetci musíme zintenzívniť a povedať: „Čo môžeme obetovať?“ Toto stanovisko predstavuje významný posun od pozície Garcettiho z pred pár týždňov, keď počas fiškálneho roka 2020 – 2021 navrhol výrazne zvýšiť rozpočet polície z 1,189 miliardy dolárov až na 1,86 miliardy dolárov.

Mestská policajná únia, Los Angeles Police Protective League, reagovala na oznámenie varovaním, že škrty nezaručia bezpečnosť mesta. „Čo treba urobiť, je opýtať sa občanov Los Angeles, či sa cítia pohodlne s odňatím 150 miliónov dolárov z policajného rozpočtu. Povedal by som, že nie.“, uviedol v reakcii na správy člen predstavenstva odborov detektív Jamie McBride.

Andrea Lopatková

Odeslat komentář