JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

To nevymyslíš! Postižená Greta Thunberg se stala expertem už i na Koronavirus!

USA: Panelová diskuze americké televize CNN s názvem Koronavirus: fakta a obavy zarazila mnoho lidí. Především tím, že jedním z hostů má být vedle řady expertů na zdravotnictví i sedmnáctiletá klimatická aktivistka Greta Thunbergová.

Televize CNN si k diskusi expertů o koronaviru přizvala bývalou ministryni zdravotnictví USA Kathleen Sebeliusovou, bývalého ředitele Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Richarda Bessera. Společně s nimi se však debaty zúčastní i švédská aktivistka. A právě její volba nedá podle serveru New York Post mnoha lidem spát.

„Co tam bude dělat Greta Thunbergová,“ ptal se jeden z mnoha uživatelů sociální sítě Twitter Yashar Ali a tisíce lidí připojily k jeho příspěvku své palce nahoru. Další lidé nazvali výběr hosta „špatným vtipem“, jiní dívku naopak bránili, že díky ní se na pořad podívá i mladší generace.

Aktivistka, která zažehla celosvětové hnutí Pátky pro budoucnost, koncem dubna získala podle UNICEF kolem 92 tisíc eur od dánské vlády na pomoc dětem zasaženým nemocí covid-19.

„Stejně jako klimatická krize je i koronavirová pandemie krizí práv dětí,“ uvedla Thunbergová. „Ovlivní děti v dlouhodobém měřítku. Žádám tak všechny, aby se podpořili UNICEF a pomohli mu zachraňovat životy dětí.“

Odeslat komentář