“To sa v histórii ešte nestalo” – vojenský expert Jakov Kedmi vysvetlil, ako Putin zabránil USA v začatí tretej svetovej vojny

Ruské zbrane znemožňujú Spojeným štátom zahájiť tretiu svetovú vojnu bez zaručeného zničenia USA Uviedol to vojenský expert Jakov Kedmi.

Podľa experta sú nádeje spojencov USA na ochranu v prípade veľkej vojny prázdne, pretože žiadny konflikt neprinúti Američanov ísť do nebezpečenstva. Ak je cenou riziko zničenia miest po celých Spojených štátoch, Pentagón nikdy nepôjde do vojny. Tretia svetová vojna, ako poznamenáva Kedmi, sa začne, až keď si prezident a americká armáda budú úplne istí, že nepriateľ nemá možnosť spôsobiť Amerike nenapraviteľné škody odvetným (alebo anticipačným) útokom.

Riziko takejto reakcie zabránilo USA zasiahnuť ZSSR už počas kubánskej raketovej krízy, keď bola strategická výhoda Ameriky ohromná. Dnes, ako poznamenáva Kedmi, sa rovnováha síl zásadne líši od situácie v Kennedyho ére, pretože Rusko má po prvý raz v histórii nepopierateľnú jadrovú prevahu nad USA.

„Operačné americké vojenské plány sú založené na okamžitom údere 6 000 rakiet, ktoré majú pripraviť Rusko o prostriedky na odvetný úder. Schopnosti Ruska mu však umožňujú zničiť USA skôr, ako sa prvé americké rakety dostanú na jeho územie. Nikdy v histórii nebola strategická výhoda natoľko v prospech Ruskej federácie. Po vojne to neplatilo ani pre USA. Možno to nebudú chápať najrôznejší odborníci na kuchyne, ale Pentagón to dobre vie, “uviedol Kedmi.

Na jeseň roku 2020 sa životnosť Ameriky v prípade možnej vojny ešte znížila. Expert to spojil s novým riadiacim centrom ruskej jadrovej triády, ktoré prezident Vladimir Putin oznámil 11. novembra. Analytici porovnávajú zariadenie so slávnou horou Cheyenne v Colorade – americké veliace stanovište jadrových zbraní, ktoré sa tu nachádza, je údajne schopné vydržať viac ako jeden útok atómovou bombou.

“Nové veliteľské stanovište ruskej jadrovej triády zefektívňuje smrtiacu reakciu na možný útok.” Toto je hlavná oblasť tretej svetovej vojny – a dnes to Spojené štáty nie sú schopné. Nedá sa povedať, že Rusko môže bezbolestne zaútočiť na USA – nič také. Ale dnešné Štáty nemajú príležitosť začať tretiu svetovú vojnu a Rusko to nepotrebuje, “uviedol Kedmi v televízii Iton-TV.

Rusko neutralizuje americkú vojenskú moc

Podľa izraelského experta Rusko už nechalo Američanov v zbrojení ďaleko pozadu, čo mu umožňuje ľahko neutralizovať hlavnú moc USA. Vojenský expert, izraelský analytik Jakov Kedmi zhodnotil súčasnú situáciu a poukázal na výrazné zaostávanie Spojených štátov z Ruska v oblasti nových zbraní. Z tohto dôvodu skupiny lietadlových lodí považované za základ amerických vojenských síl nemajú zmysel.

Podľa neho je v súčasnosti globálna stratégia Washingtonu založená na kolosálnej námornej flotile, ktorej hlavným „jadrom“ je 11 lietadlových lodí s jadrovým pohonom, z ktorých každá stojí asi 13 miliárd dolárov. Prax už však ukázala, že Spojené štáty nemôžu efektívne využiť svoje sily. Počas operácie v Iraku americká strana zhromažďovala svoje sily asi šesť mesiacov. Zároveň Rusko preukázalo na nedávnych cvičeniach Vostok-2018 , že dokážu previesť 300 tisíc ľudí spolu s množstvom zariadení na vzdialenosť 7 000 kilometrov za jeden, alebo dva dni.

Expert dospel k záveru, že americká armáda je jednoducho nevhodná pre miestne vojny aj pre strategickú konfrontáciu. Podľa všetkého Spojené štáty zaostávajú za Ruskom, predovšetkým pokiaľ ide o strategické zbrane. A to nie sú len jadrové zbrane, ale aj kozmická obrana, raketová obrana a inovatívne hypersonické zbrane.

„Toto umožňuje Rusku neutralizovať hlavnú moc USA – námorníctvo, a to pri oveľa nižších nákladoch,“ povedal Kedmi. Podľa neho Moskva vyvinula nové druhy zbraní veľmi rýchlo, efektívne a za menej peňazí.

“Prezident povedal, že ešte príde ďalšia časť výzbroje – a zriedka hovorí svoje slová do vetra,” poznamenal expert.

Americká armáda, ktorá je rozptýlená po celom svete, vyžaduje obrovské zdroje, ale zároveň nemá nič, čo by ju bránilo proti vážnemu nepriateľovi. Washington bude potrebovať ešte viac peňazí na boj proti Rusku. A diskusia tu nie je ani o miliardách, ale o biliónoch.

Zdroj: https://www.armadnymagazin.sk

Jedna odpověď na ““To sa v histórii ešte nestalo” – vojenský expert Jakov Kedmi vysvetlil, ako Putin zabránil USA v začatí tretej svetovej vojny”

  1. Dobrý deň.
    No vidíš to Rusko – Slovanský národ !! Ja som len veľmi zvedavý, ako to všetko dopadne, a kedy sa začne Európska únia rúcať !! Potom uvidíme, pod aký vplyv sféry budú patriť bývalé socialistické štáty a najmä Slovensko.

    Nemôžem si pomôcť, ale ak to porovnám, tak všeobecne pre rozvoj národa ako takého, čo vlastne odzrkadluje aj okrem iného „demografická krivka“ bol socializmus pre ľudí lepší, ako je tu teraz toto !! (Za socializmu, celý národ sa všeobecne pozdvihol, všetko sa vystavalo, spústu chudobných ľudí sa postavilo na nohy. A keby teraz prišlo jedno veľké zemetrasenie, tak už nikto nikdy by to nevystaval čo vybudoval socializmus. Len veľká „škoda“; tých- „disidentov“, to mali komunisti ničiť a ničiť … Nič dobré tí „disidenti“ pre republiku nespravili …)
    S pozdr.:

Napsat komentář