JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

To si pořádně nadělali do vlastního hnízda. Socha Koněva na Praze 6 vadila a tohle ne!

ČESKO/TURECKO: Část radních Prahy 6 je na návštěvě v Turecku, zrovna době, kdy armáda země půlměsíce masakruje Kurdy na severu Sýrie. Podle šéfredaktora serveru Info.cz Michala Půra tato situace obnažila pokrytectví zastupitelů Prahy 6, kteří v minulosti kritizovali jak Rusko, tak Čínu, ale s pobytem ve válčícím Turecku problém nemají.

Na příkladu Prahy 6 ovšem skvěle vidíme, že nedávná bouřlivá debata o odstranění sochy maršála Koněva a rozhodnutí nepozvat čínskou ambasádu na food festival, který se v městské části koná, jsou jen pustý populismus,“ napsal Půr s tím, že kdyby to zastupitelé mysleli vážně, nemohli by jet ani do Turecka.

Kdyby to pražští zastupitelé mysleli poctivě, prý by do země půlměsíce nejezdili a rozvázali by smlouvu s Antalyí. Stejně tak by mělo vedení hlavního města rozvázat partnerskou smlouvu s Moskvou a řadou dalších partnerů, které lze z jistého úhlu pohledu označit za problematické.

Podle Půra to má ale háček. I kdyby fronta těchto gest byla sebedelší, byla by nám prý vlastně k ničemu.

„Vedeme stupidní bitvy, které neřeší vůbec nic. Zatímco někteří politici mají plnou pusu nebezpečí růstu populismu, sami se ho v takových ‚bitvách‘ dopouštějí. Na Praze 6 tato populistická past sklapla,“ upozornil šéfredaktor.

Odeslat komentář