ČRHlavníSvět

Toto asi nečekali! Prezident Miloš Zeman to bez jakýchkoli okolků rozjel přímo na americké ambasádě: BLACK LIVES MATTER JE RASISTICKÉ!

ČESKO: Prezident Miloš Zeman se na americké ambasádě při příležitosti oslav 244. výročí Dne nezávislosti USA vyjádřil k heslu Black Lives Matter – označil jej za „rasistické“. Zároveň se pustil do kritiky názorových vůdců spojených s protesty.

Podle Zemana společnost v Česku i Spojených státech v současnosti čelí útokům na nezávislost svých občanů. „Toto nebezpečí nemůžeme ignorovat, musíme mu čelit,“ řekl na oslavě.

Následně podotkl, že přišel jako nezávislý občan i jako přítel USA. „A z obou těchto rolí říkám, že slogan Black Lives Matter je rasistický, protože záleží na všech životech,“ prohlásil Zeman, který kritizoval současné nepokoje v ulicích.

Opřel se i do oppinion leaderů (názorových vůdců), kteří jsou aktivní v souvislosti s protesty. Takové lidi nazval „hlupáky“. Nepotřebuji nikoho, žádné Velké bratry, kteří mi budou říkat, jaké mají být hodnoty prezidenta či velvyslance. Potřebujeme svobodné myšlení a potřebujeme selský rozum,“ uzavřel prezident.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeman-na-americke-ambasade-opet-prilozil-pod-kotel-Hlupaci-Ten-slogan-Black-Lives-Matter-je-rasisticky-629136
Tagy

Napsat komentář

Back to top button
Close
Close