JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

„Traja somári apokalypsy“ Twitter, Google a Facebook „zablokovali“ zmŕtvychvstanie Ježiša

USA: Liberálna ľavica a jej internetoví “nezávislí pomocníci“ sa čoraz viac podobajú legendárnemu „hadovi z raja“. Prvému zástancovi „slobody slova“ a „ľudských práv“. Teda „práv“ odmietnuť Boha a upadnúť do hriechu.

Nie sú nám známe presné dátumy predpovedaného príchodu Antikrista a očakávaného Konca časov. Niet ale pochýb, že ho neprajníci kresťanstva rýchlo približujú.

„Twitter zablokoval účet americkej kongresmanky Marjorie Taylor-Greenovej na 12 hodín po tom, ako zverejnila svoje veľkonočné pozdravy,“ táto správa, ktorá sa objavila v spravodajstve, bola síce nepríjemná, ale neprekvapila.

Kresťanskí konzervatívni politici sú totiž pre podobné internetové platformy už dlho „nežiadúce osoby“. Pripomeňme si, ako ten istý Twitter a spolu s ním Google a Facebook „zakázali“ aj exprezidenta USA Donalda Trumpa.

O čo išlo tentoraz? Trump už predsa odišiel. Bez toho, aby nejako vážne ohrozil „ospalého“ Bidena. Napadnutie Kongresu bolo pre každého mysliaceho pozorovateľa len zjavnou provokáciou. Taylor-Greenová len zablahoželala západným kresťanom k Veľkej noci. Tento rok ju slávili 4. apríla. Pritom na svojej stránke na Twitteri zobrazila niekoľko krížov a gratuláciu: „Bol vzkriesený. Smrť ho nemohla poraziť. Radujte sa zo Vzkriesenia Ježiša Krista“

Ľavicovo-liberálna totalitná cenzúra

Cenzori Twitteru okamžite reagovali blokovaním správy i samotnej Taylor-Greenovej. Neskôr sa ospravedlnili, že išlo o technickú chybu. Nie o úmyselné protikresťanstvo. Taylor-Greenová tomu, prirodzene, neuverila. „Každý vie, že ide o lož. Nebola to chyba,“ reagovala.

Keby išlo o nejakého protestantského pastora a blogera so stovkou, možno tisíckami stúpencov, nikto by si ho ani nevšimol. Lenže svedectvo o Vzkriesenom Kristovi pripomenula verejne známa politička. Dokonca kongresmanka a členka Republikánskej strany. Navyše dobre známa svojimi dôslednými pravicovými konzervatívnymi názormi na mnohé spoločenské otázky. Od potratov ako vraždenia novorodencov až po práva sexuálnych menšín. A čo „najhoršie“, aktívna podporovateľka exprezidenta Trumpa.

Treba pripomenúť, že samotný Donald Trump od samého začiatku svojho pôsobenia vždy blahoželal kresťanom k ich hlavným sviatkom. Teda Veľkej noci a Vianociam. V decembri 2016 ešte len ako zvolený prezident napísal na svoje stránky: „Je čas znova hovoriť Veselé Vianoce!“

Prečo liberálna ľavica tak nenávidí Trumpa

Treba zároveň vysvetliť, prečo bol konzervatívny odpor bývalého prezidenta USA tak dôležitý. Anglicky hovoriaci protináboženskí ľavicoví liberáli si už dosť dlho tradične gratulovali k Vianociam slovami Veselé sviatky! či Príjemnú dovolenku! Prípadne skrátene X-mas. To je presne tá „politicky korektná“, ale v skutočnosti protikresťanská „alternatíva“ ku kresťanským Veselým Vianociam! A tú aktívne vnucujú celému svetu už niekoľko desaťročí.

Za posledné roky sme boli svedkami, ako sa Trumpova kresťanská „konzervatívna revolúcia“ symbolicky začala odporom proti tejto na prvý pohľad malej, ale za to typicky protikresťanskej ohavnosti. Zatiaľ sa však skončila porážkou. Aktívne sa na nej zúčastnili aj nadnárodné internetové platformy. A robili všetko pre to, aby z politickej arény odstránili im nepohodlnú osobu.

Internetoví giganti „vyrobia revolúciu“ na počkanie

Mimochodom. Google v roku 2020 zablokoval i kanál Tsargrad. Z YouTube odstránil stránku s viac ako miliónom predplatiteľov. Takto to komentoval zakladateľ Tsargrad Konštantín Malofeev: „Je pre nich dôležité použiť svoje zdroje na propagandistické účely. Pripomínam, že farebné revolúcie, ako napríklad Arabská jar, sa udiali pomocou Twitteru, Facebooku a Googlu. Môžu byť použité rovnakým spôsobom i v Rusku a kdekoľvek na svete. V súčasnosti sú používané priamo u nich doma v Amerike“.

„Neviditeľná ruka trhu“ má jasného majiteľa

Dnes je ešte stále veľa ľudí očarených ilúziou, že Google, Twitter a ďalšie nadnárodné internetové platformy sú nezávislé a regulované výlučne miestnou legislatívou a povestnou „neviditeľnou rukou trhu“. Bohužiaľ, toto je trochu iná „neviditeľná ruka“. A bola najživšie a obrazne opísaná ešte pred dvoma tisícročiami v biblickej Knihe apokalypsy.

Liberálna ľavica ako had z raja

Áno, pre sovietskych „bohorovných“ revolucionárov bola nenávisť ku kresťanstvu tiež typická. Aj so zle utajenou obavou zo Spasiteľa, ktorý vstal z mŕtvych. Avšak ich moderní západní ľavicovo-liberálni nasledovníci nie sú vo vzťahu ku kresťanom o nič menej totalitní. A ešte oveľa efektívnejší. Keďže používajú najnovšie informačné metódy a technológie. Oveľa viac sa podobajú hadovi z raja. Prvému zástancovi „slobody slova“ a „ľudských práv“. Teda „práv“ odmietnuť Boha a upadnúť do hriechu.

Konzervatívni kresťania rôznych vierovyznaní sa, bohužiaľ, nikdy nenaučili zjednotiť proti tým, čo Krista nenávidia. Navyše sú stále nútení používať internetové prostriedky oponentov. Možno povedať priamych nepriateľov.

No tí, ktorí zakazujú chváliť Vzkrieseného Spasiteľa, zjavne nie sú ľahostajní agnostici, ale ľudia veriaci svojimi vlastnými spôsobmi. Za to je na nich vidieť strach. A ten by nás mal posilniť a naučiť spájať sa nie ekumenicky, pretože modlitba s kacírmi je, samozrejme, neprijateľná, ale spoločensko-politicky a informačne. Tu by sa mali zjednotiť pravoslávni, katolícki a protestantskí konzervatívci.

Pred tvrdohlavosťou „oslov apokalypsy“ sa treba mať na pozore

Pokiaľ ide o Twitter, Facebook a Google. Samozrejme, zatiaľ nejde o „jazdcov Apokalypsy“. No ako vraveli naši zbožní predkovia: „Toto ešte nie je Antikrist, ale jeho osol“. Rovnako i teraz. Toto ešte nie sú jazdci. A dokonca ani ich kone. No tvrdohlaví osly, pomaly ale cieľavedome vykonávajúci prácu Antikrista. A budúcnosť nielen ruskej civilizácie, ale aj celého kresťanského sveta do veľkej miery závisí od toho, či im dokážeme odolávať.

 

Zdroj: https://www.hlavnydennik.sk

Odeslat komentář