JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Trump požaduje, aby Irak platil za americkú okupáciu

USA: Iračania si už neželajú prítomnosť Američanov vo svojej krajine. Nemožno sa im čudovať, Američania zničili ich krajinu a beztrestne rabujú iracké bohatstvo. Súčasná iracká vláda je na rozdiel od predchádzajúcej značne antiamericky ladená a požaduje, aby sa Američania stiahli z krajiny. To ale Američania nechcú, zvykli si totiž, že násilím si presadia svoje a iracké nerastné bohatstvo je priveľkým lákadlom. Informácie prináša portál Vzgljad

Ruský poslanec Alexej Puškov uviedol, že likvidáciou generála Sulejmáního chceli Američania oslabiť pozície Iránu v Iraku, no podarilo sa im dosiahnuť presný opak. Protiamerická nenávisť sa zdvihla po celej krajine a Američania môžu stratiť už čoskoro kontrolu nad celým Irakom. Trump je ochotný americké vojská stiahnuť, za predpokladu, ak Irak zaplatí za americkú základňu, ktorú si v Iraku Američania vybudovali.

„Trump je veľmi znepokojený situáciou, že po Sýrii, kde už Američania prehrali, môžu stratiť Američania kontrolu aj nad Irakom. Ak Američania stratia Irak, ich postavenie na Blízkom východe sa opäť zhorší. Keď Trump tvrdí, že Iračania musia platiť, vlastne požaduje, aby platili za americkú okupáciu. Američania sú príčinou všetkých problémov Iraku,“ uviedol Alexej Puškov.

Puškov predpokladá, že v Iraku bude protiamerický antagonizmus rásť. Minulá proamerická iracká vláda plnila všetko, čo Američania určili, súčasná iracká vláda sa však chce americkej okupácie v Iraku zbaviť. Iracká požiadavka, aby Američania opustili Irak Američanov zaskočila. Irak je zvrchovaná krajina a ak si vláda Iraku neželá prítomnosť Američanov, podľa medzinárodného práva by mali Američania Irak opustiť.

Odeslat komentář