JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Trump se chystá podepsat výnos o přísné kontrole anebo „zrušení“ sociálních sítí jako např. Twitter a Facebook. Vyhláška skoncuje s protiústavní cenzurou sociálních sítí ovládaných neoliberály

USA: V úterý v noci president oznámil, že vyhlášku o činnosti sociálních sítí podepíše v důsledku rostoucích zoufalých pokusů Technických gigantů o ovlivnění prezidentských voleb 2020.

Toto přichází poté, co Trump varoval společnosti sociálních médií, že pokračující politická zaujatost povede k akcím administrativy.

„Republikáni to vnímají tak, že Platformy sociálních médií zcela umlčují konzervativní hlasy,“ uvedl dnes na Twitteru prezident. „Budeme je tvrdě regulovat nebo je úplně uzavřeme, protože už nemůžeme dovolit, aby se to dělo.“

Kritika prezidenta USA souvisí s tím, že Twitter dříve napsal, že jedna z jeho zpráv obsahovala lež a také nad ní umístil varovné oznámení s návrhem pro uživatele, aby se seznámili s fakty o hlasování elektronickou cestou.

Jde o speciální stránku Twitteru, která začíná odkazem na článek listu Politico pod titulkem Trump činí nepodložená prohlášení o tom, že hlasování přes e-mail má za následek zfalšování výsledků. Dále následuje krátký výňatek z Twitteru ze tří bodů o tom, co konkrétně řekl Trump nekorektně, dále následuje řada publikací na stejné téma.

Společnost později vysvětlila, že Trumpovy publikace mohly uvést voliče do rozpaků ohledně toho, co mají udělat, aby dostali volební lístek a zúčastnili se hlasování.

Odeslat komentář