HlavníKomentářeSlovenskoSvět

Analytik Chmelár: Trump ukázal, co se stane těm, kteří nechtějí US vojáky na svém území

Když americký prezident Donald Trump vyhrožoval Iráku „sankcemi, jaké ještě svět neviděl“ za to, že se suverénně rozhodl vyhostit zahraniční vojáky ze své země, měli bychom zbystřit pozornost, píše Eduard Chmelár na facebooku.

Takto se totiž chová impérium. USA nemá ve světě spojenců, pouze zájmy. A pokud budeme slepě plnit jejich příkazy, strhnou nás ke dnu nebo nás chladnokrevně obětují.
 
Právě proto bojuji proti přítomnosti jakýchkoliv cizích vojáků na Slovensku. Dějiny uplynulého století nás totiž varují. Byly to vždy naši největší spojenci, kteří nás zradili, napadli a okupovali. V roce 1944 nacistické Německo, v roce 1968 Sovětský svaz.
 
Dnes je na slovenském území jen maličká základna NATO ve Vajnorech, kterou sem propašovali (jinak se tento akt bez vědomí veřejnosti a přítomnosti novinářů nazvat nedá) před třemi lety.
 
Nedovolme, aby pod falešnou záminkou pomoci obsadili naše základny američtí vojáci. Jinak ich odsud už nedostaneme, končí komentář Eduard Chmelár, slovenský analytik, vysokoškolský učitel a občanský aktivista.
Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/trump-ukazal-co-se-stane-tem-kteri-nechteji-us-vojaky-na-svem-uzemi/
Tagy

Napsat komentář

Back to top button
Close
Close