JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Trumpův poradce pro vědu tvrdí, že globální oteplování je podvod

USA: Bývalý vědecký poradce prezidenta Trumpa, dr. William Happer, vystoupil proti zastrašování z globálního oteplování. „Je to podvod,“ tvrdí.

Happer, profesor fyziky na Princetonské univerzitě a do září letošního roku vědecký poradce v Radě národní bezpečnosti Trumpovi administrativy přednesl svůj příspěvek  v Madridu na konferenci pořádané Institutem Heartland (Srdce země).

Popsal, jak poprvé odhalil povahu podvodů během Clintonovy éry, když byl krátce ředitelem Úřadu pro energetiku, než byl propuštěn viceprezidentem Al Goreem. Goreovi se nelíbilo, jak se Happer porobně vyptává na výzkumné projekty, které předpokládali Goreovi přátelé v oblasti klimatu.

Chtěl jsem, aby pověření vědci chodili jednou týdně do mé kanceláře ve Washingtonu  a informovali mě o práci, kterou dělali. Utráceli jsme přece peníze daňových poplatníků. Většina z nich byla velmi šťastná, když mohla referovat o tom, co dělají. Byli překvapeni a lichotilo jim, že byli pozváni. Výjimkou však byli lidé v klimatu, kteří byli vždy velmi defenzivní. Proč chceš, abych přišel do Washingtonu? řekli by. Pracujeme pro pana Goreho.

Tehdy jsem si začal uvědomovat, že v této oblasti vědy bylo něco nedobrého. Na otázku, zda se domnívá, že Al Gore věděl o tom, že je to podvod, nebo zda skutečně věří v „globální oteplování“ vytvořené člověkem,  Happer odpověděl: „Víte, mnohokrát jsem se ho na tuto otázku zeptal. Stále však nevím, jaká je odpověď.

Odeslat komentář