JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Týden Petra Hampla: Kavárna od antifašismu k adorování esesáků

PONDĚLÍ 4. KVĚTNA

Hvězda české politické korektnosti (a redaktor Seznamu) Daniel Zeman opět lže. Na svém twitterovém účtu zveřejnil asi deset knih typu “Židovské rituální vraždy” a “Mravouka Talmudu”, s tím, že tyto knihy přeprodávám na svém e-shopu. Žádnou z těch uvedených knih neprodávám, nikdy jsem ji nepropagoval ani nečetl. Neříkám, zda jsou dobré nebo špatné – prostě je neznám.

ÚTERÝ 5. KVĚTNA

Po tisíce let tomu bylo tak, že státní dluhy se splácely jenom občas. Každý, kdo půjčoval panovníkovi, si byl vědom obrovského rizika. Tomu taky odpovídaly úroky. A když panovník (nebo republika) oznámil, že dluhy nezaplatí, nebylo to pro nikoho šokující.
Úplné a bezpodmínečné splácení státních dluhů je vynález posledních 50 let. Ať každý posoudí sám, zda je jeho výsledkem odpovědnější hospodaření a větší finanční stabilita nebo naopak.

STŘEDA 6. KVĚTNA

Rozdíl mezi povrchním a hlubším přístupem k problémům často není v počtu hodin, které jim věnujeme.
Třeba současná epidemie. Někdo stráví 50 hodin tím, že přečte všechny komentáře a naposlouchá všechna videa. Zjistí, co si o problému myslí Václav Klaus, co Miloš Zeman, co Tomáš Halík a co Martin Konvička. Naposlouchá videa, kde mu svůj názor říkají různé autority (typicky indický vědec, o kterém v životě neslyšel, ale podle titulků se jedná o věhlasnou osobu). A nakonec si mezi těmi názory vybere. Podle intuice, podle sympatičnosti řečníků, podle svých pocitů. Když je hodně dobrý v matematice či logice, může tvrzení porovnávat i z tohoto pohledu. Cítí se expertem, ale jeho znalost je absolutně povrchní.
Někdo jiný ty hodiny stráví tím, že si přečte nějakou základní učebnici epidemiologie. Třeba Kleinbaumův Kapesní průvodce epidemiemi má necelých 300 stran, přičemž některé pasáže se dají přeskakovat. Pokud máte slušnou angličtinu, tak vám to víc hodin nezabere. O koronaviru tam není vůbec nic, ale zato se dozvíte, jaké jsou možné průběhy epidemií, jak se měří, jak se dá předvídat další průběh atd. Které veličiny jsou důležité a které nejsou. Když pak procházíte současnou diskuzi vyzbrojeni takovými vědomostmi, dokážete okamžitě vytřídit zásadní poznatky od naprostých nesmyslů.
Jako ve většině oblastí, i tady platí, že rozdíl není ani tak v kapacitě mozku (a už vůbec ne v titulech), ale ve správných postupech

ČTVRTEK 7. KVĚTNA

Turecká armáda má zpracovaný plán útoku na Řecko, a část toho plánu (což asi nepřekvapí) vytvořily neziskovky působící na řeckém území. (zdroj: Starosta města Západní Lebos MariaVerros, který je brigádním generálem řecké armády v záloze – dle Ivana Davida).
Nedělejme si iluze, že u nás by to bylo jinak. Pokud bychom byli napadeni, můžeme počítat s tím, že některé neziskovky budou ochotně sestavovat seznamy lidí k zatčení, vytipovávat teroristické cíle a dělat cokoliv jiného, co by agresor potřeboval. U organizací jako Člověk v tísni, Eduin, Multikulturní centrum, Lékaři bez hranice a dalších není o čem diskutovat.
Je to ale ještě vážnější. Nevíme totiž, jak je to s loajalitou BIS. Pro koho pracuje? Zcela jistě ne pro českou vládu. Na čí stranu by se postavila v případě napadení země? Jak by tomu v případě teroristického útoku? Je už infiltrována obdobným způsobem jako v Americe FBI?

PÁTEK 8. KVĚTNA

Jarda Foldyna v krátkém projevu na Olšanech: „Čekají nás bitvy budoucnosti. Budeme muset bránit svou identitu národní i biologickou. Stejně jako Němci, Italové, Rusové a Francouzi. O to běží.“
Pronesl velký státnický projev, jaký bychom měli slýchat od prezidenta a předsedy vlády.

SOBOTA 9. KVĚTNA

Z krátkého proslovu na setkání motorkářského klubu Blaničtí rytíři:
Statečnost rudoarmějců a velikost ruského národa nejsou závislé na tom, jestli v jedné bezvýznamné čtvrti jednoho evropského města stojí nějaký kus bronzu. Jde ale o nás. To, co probíhá, to není jen útok na památku mladých rudoarmějců, kteří za nás umírali. To není ani jen útok na Rusko a ruské dějiny. To je v první řadě útok na český národ a na české dějiny. Útok na všechno, co je pro nás důležité a co pokládáme za posvátné. Na to, co nám umožňuje žít naše života tak, jak to chceme a jak jsme na to zvyklí. O nic menšího nejde.

NEDĚLE 10. KVĚTNA

V roce 2015 aktivisté pražské kavárny pokřikovali na české vlastence: “Nácku”. V roce 2020 ti stejní aktivisté velebí jednotky SS a litují, že Němci nestihli vyhladit “méněcenné národy.”

Odeslat komentář