JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Týden Petra Hampla: Konvička měl zase pravdu

PONDĚLÍ 23. BŘEZNA

K diskuzi o článku Hampla (Mojmíra) a Tůmy připomínám starší výrok Martina Konvičky: Ti, co upřednostňují zisk před životy lidí, nejen přijdou o životy, ale také utrpí mnohem větší finanční ztráty. Vývoj dává Konvičkovi za pravdu.

ÚTERÝ 24. BŘEZNA

Určitě vás uklidní, že ty nejdůležitější procesy se nezastavily ani během epidemie. Můj osobní profil byl tedy zablokován proto, že cenzoři našli dva roky starý příspěvek obsahující jméno, které nesmí být vysloveno. A Hamáčkovi lidé pokračují v přípravě trestního stíhání kvůli článku, ve kterém Walter Kraft napsal, že invazní plavidla ve středozemním moři mají být potápěna.
Vypadá to, že Facebook našel nový způsob “stínového zakazování.” V posledních 10 dnech jsem ho měl tak zpomalený, že běžné otevření soukromé zprávy zabralo tak 10 minut, vytvoření statusu 40 minut, účast v diskuzích vůbec nebyla možná. Ani listování tím, co píšou jiní.
Po dnešním zákazu se okamžitě rozběhl běžnou rychlostí.

STŘEDA 25. BŘEZNA

“Tajemstvím akceschopnosti národního státu je to, že řídí menší a stejnorodý sociální útvar, jasně definuje cíl a snaží se ovlivnit menší množství proměnných,” píše Petr Robejšek.
Tu STEJNORODOST podtrhuji. Proto platíme Národní divadlo a Národní galerii. Ne proto, aby se tam mohli realizovat psychicky narušení “umělci”, ale proto, abychom sdíleli společnou kulturu. Aby děti ze všech rodin byly vystaveny stejným kulturním vlivům a vzorům.
A proto chceme, aby vláda ovlivňovala hospodářství a školství. Aby nevznikaly úplně oddělené vrstvy.
Ne proto, že bychom nikomu nepřáli jinakost, ale že je to záležitost elementární bezpečnosti.

ČTVRTEK 26. BŘEZNA

Jak poznáte nezávislá média? No přece podle toho, že jsou financována (a tudíž taky úkolována) Evropskou komisí. Nejvíc nezávislé médium v Evropě je tudíž propagační oddělení EK. Tak už je vám to jasné?

PÁTEK 27. BŘEZNA

První náměstek francouzského ministra vnitra počítá s tím, že Francouzi budou dodržovat karanténu, ale migranti budou volně chodit mezi nimi a nákazu budou dál roznášet. To v situaci faktického zhroucení francouzského zdravotnictví. Jistý recept na statisíce mrtvých. Ale nic jiného se nedá dělat, protože francouzská policie už zemi neovládá. V Německu nejspíš nebude situace jiná, Švédové se už ani nepokouší.

SOBOTA 28. BŘEZNA

Zdá se, že minimálně ve třech zemích staré EU bylo všeobecně akceptováno, že v krajní nouzi je možné nechat starší lidi umřít. Nebo dokonce, že je správné. A krajní nouze, to nejsou jen přeplněné nemocnice. Bude se to týkat i klimatické nouze? Samozřejmě, že ano! Proč dávat peníze na operaci staršího člověka, když je lépe využije neziskovka organizující demonstrace proti počasí? Nebo když je lépe využijí pašeráci migrantů.

NEDĚLE 29. BŘEZNA

Pro pochopení dění v zemích na západ od nás je důležité si uvědomovat, že ve velká média tam vedou už řadu let intenzivní propagandu vůči starým lidem, kteří prý údajně zavinili klimatickou změnu, ubližovali transvestitům atd. V tamní veřejné debatě hrají starší lidé stejnou roli jako u nás “staré komunistické kádry.”
U nás se také občas stane, že nějaká postpubertální hvězdička pronese něco ošklivého nebo, že se sem donese písnička o “babičce ekosvini.” Ale nemáme představu, jak masivní tam propaganda proti starým lidem je.
“Mileniálové a mladší nenávidí generaci svých rodičů a prarodičů způsobem, jaký naše civilizace nikdy nepoznala“, napsal asi před rokem New York Post. A jeden z ekonomických bestsellerů posledních let se jmenuje: „Krádež desetiletí: Jak Baby-boomers ukradli ekonomickou budoucnost.
V takové společenské atmosféře je pak poměrně snadné nechat ty lidi umírat.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář