JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Týden Petra Hampla

PONDĚLÍ 15. ČERVNA

Před časem jsem v tomhle videu prohlásil, že kdyby dnes žil zakladatel Skauta Robert Baden-Powell, tak by ho dnešní politicky korektní Skauti, označovali za nacionalistu a rasistu, nejspíš by byl z hnutí vyloučen, blokovali by ho na sociálních sítích a možná by došlo na vytlučená okna. Mladí nadšenci se tehdy vztekali, že prý Baden-Powell byl vzorný multikulturalista atd. Teď strhávají jeho sochu.

  • https://www.facebook.com/watch/?v=354148672073415

ÚTERÝ 16. ČERVNA

„My, lid Spojených států amerických…“ Těmito slovy začíná americká ústava. Ústavy všech zemí, ve kterých je možné rozumně žít, vychází ze stejného principu. Zdrojem vší moci je lid. Lid, to jsou normální lidé, co si žijí své životy, pracují, žení se, vychovávají děti, baví se, a všechno ostatní. Pekaři, prodavačky, zdravotní sestry, inženýři, údržbáři, lékaři, řidiči, učitelky… sem tam nějaký manažer či novinář – prostě normální lidé. Spojení pod jeden výraz vyjadřuje, že ty všechny lidi spojuje společná odpovědnost, společná ochota dodržovat pravidla, společná vůli bránit svou zemi a společná schopnost racionálně diskutovat.

Teď se ale dozvídáme, že „vláda lidu“ znamená, že do vašeho města přijedou profesionální aktivisté financovaní 10 největšími světovými korporacemi, obsadí ho a znemožní normálním lidem žít.

Obávám se, že režim, který to toleruje, je vzdálen skutečné demokracii ještě víc než komunistická 50. léta.

STŘEDA 17. ČERVNA

Kdyby to, co komunistická propaganda říkala, opravdu platilo, byl by to skvělý politický režim. Kdyby se podařilo naplnit, co říkají dnešní neomarxisté (liberální demokraté), byl by to děsivý režim, ve kterém by se nedalo žít.

ČTVRTEK 18. ČERVNA

Máme tu pokus o revoluci, na záběrech vidíme hořící města, a nabízí se logická otázka. Kdo je dnešním Leninem? Kde je nový Stalin? Kde je Trocký? Měli bychom přece vidět vůdce, kteří přinášejí nové ideály a pronášejí plamenné projevy strhávající masy.

Vidíme pokus o změnu politického režimu, který je absolutně bez osobností. Davovost dotažená k dokonalosti. A netýká se to jen těch, kdo rozbíjejí výlohy a odnášejí si televizory. U nich je anonymita pochopitelná. Jenže ta stejná davovost se projevuje i v redakcích, korporacích, univerzitách a politických stranách. Dozvídáme se, kdo byl vyhozen z New York Times, protože otiskl nesprávný komentář. Ale neznáme žádné výrazné jméno, které je za tím vyhazovem. Prý to byl „tlak zaměstnanců“. Tedy dav. Totéž se dozvídáme o korporaci Facebook, kde se proti Zuckenbergovi postavili „kolegové“.

PÁTEK 19. ČERVNA

Sami filosofové neomarxismu tvrdí, že své myšlenky vyvozují z Karla Marxe. Pro úplnost je však třeba dodat, že uvádějí i další zdroj – myšlenky Zikmunda Freuda. Přitom Freud i Marx byli – měřeno dnešními měřítky – rasisté, sexisté, xenofobové, odpůrci práv sexuálních menšin atd. Nicméně pozdější myslitelé dokázali v dílech obou mužů najít prvky, které – když jsou správně rozvinuty – vedou k tomu, co prosazují dnešní Antifa, BLM a podobné fanatické bojůvky.
Důležitější ale je, že postupem let tento neomarxismus získal takovou podobu, že je velmi dobře slučitelný s požadavky na neustálé zvyšování korporátních zisků a likvidaci všech demokratických institucí. A že se stal faktickou oficiální ideologií velkých redakcí, velkých peněz a velkých byrokratických aparátů.

Ale mezi námi, ono je to vlastně jedno. Dnešní aktivisté, teroristé, korporátní kapitáni ani solidní politici nečtou ani Marxe, ani Lenina, ani Adorna. A až přejdou z neomarxismu na islám (což asi nebude dlouho trvat), nebudou číst ani hadísy.

SOBOTA 20. ČERVNA

Vypadá to, že hlavním proviněním našich předků je, že nezotročovali černé lidi z Afriky. Naopak. Sami jsme byli kolonií vysávanou více než kterékoliv africké území. A dokonce byli z našeho území odvlékáni lidé do otroctví. V důsledku tohoto selhání teď nemohou mladí čeští aktivisté pracovat na “odstraňování viny” a brát si další granty.

Tento problém ale naštěstí překonala “historička” a proděkanka pražské filosofické fakulty Markéta Křížová. Její pojetí vypadá takto: Indie i Jižní Afrika byly anglické kolonie. Indie tedy byla součástí britského impéria a Indové se tak podíleli na kolonizaci a vykořisťování Jižní Afriky. Jihoafričané také byli součástí britského impéria a proto se podíleli na kolonizaci a vykořisťování Indie. To znamená, že každému (i bývalému otrokovi) můžete napálit vinu za otrokářství. Není to dokonalé? Paní Křížová je geniální. Je vidět, že není proděkankou náhodou.

Tedy, ona to aplikuje pouze na obyvatele českých zemí, ale to je detail.
Jen někteří xenofobové a škarohlídi budou říkat, že práce historika by měla spočívat v něčem jiném.

NEDĚLE 21. ČERVNA

Jestli letošní červen je nebo není deštivý, to nijak nevypovídá o schopnosti krajiny udržet vodu. A pokud česká krajina ztratila schopnost vodu udržet, jsme v průšvihu. Bez ohledu na to, kolik srážek letos v létě spadne.

Nezastávám v té oblasti žádný názor. K tomu bych musel strávit minimálně několik týdnů poměrně intenzivním studiem a nechci tomu ten čas dávat. Všímám si ale, kolik je lidí (včetně vrcholných politiků), kteří si názor na takhle složitou záležitost udělali během několika minut. A už mají za co bojovat.

Někteří by úplně všechno zregulovali a zakázali, další by se chtěli přestat sprchovat, další jsou přesvědčeni, že trh si snadno poradí se stavem krajiny, další by zase chtěli budovat monstrózní vodní díla… a prostor pro racionální diskuzi je minimální – v podstatě jen v úzkém kruhu fandů. Obávám se, že se tím radikálně zvyšuje riziko, že bude prosazeno nesmyslné řešení, které jen zhorší situaci.

Připomínám, že není občanskou povinností mít na všechno názor. Ale měli bychom být schopni postavit různé (protichůdné) názory proti sobě, porovnávat je a vznášet šťouravé otázky.

Petr Hampl

Odeslat komentář