JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

U maďarských hranic se s pomocí neziskových organizací shromáždilo tisíc migrantů, kteří se agresivně dožadují vstupu!

MAĎARSKO: Maďarská policie ve čtvrtek večer uzavřela srbsko-maďarský hraniční přechod Kelebia-Tompa. Podle odhadů maďarských médií je u hraničního plotu až tisíc migrantů, kteří se dožadují vstupu. Jde o největší pokus o ilegální přechod hranic od roku 2015, který byl dosavadním vrcholem imigrantské vlny.

Podle maďarské televize M1 se mezi migranty pohybují zástupci české neziskové organizace Lékaři bez hranic, kteří působí dojmem, že vše organizují. Na hranici prý nejprve dorazila skupina mladých mužů. Nyní se k nim připojili i ženy s dětmi. Mají transparenty v angličtině.


Imigranti zřejmě přišli z Řecka před Bosnu a Hercegovinu

Skupiny imigrantů míří k Maďarské hranici ze Srbska 

Tento pokus o přechod maďarské hranice byl podle maďarských médií organizovánna sociálních sítích během posledních týdnů. Většina imigrantů má u sebe mobilní telefony. K hranicím prý byli migranti sváženi automobily.“Cílem této migrační akce u maďarských hranic je získat nejdramatičtější obraz u evropského a světového tisku o tom, jak jsou tvrdé a kruté je Maďarsko vůči imigrantům“, řekl mezinárodní právník Thomas Tóth ve čtvrtek odpoledne M1 s tím, že nedaleko od místa střetu je přechod, kde lze žádat o azyl legálně – pokud bude imigrantům udělen azyl.

Imigranti se dobývají přes maďarskou hranici
 

Migranti prý používají děti jako nástroj, který jim má umožnit vstup do Maďarska. Zdůrazňují, že chtějí poklidný přechod přes Maďarsko a míří do Západní Evropy, nejčastěji uvádějí, že do Německa. Není jasné, proč nechtějí zůstat v Srbsku, nebo v jiné poklidné zemi, kterou přešly.

Muži před sebou drží děti jako štíty
 

Organizátoři migrantského pochodu prý maďarské úřady anonymně upozornily, že mezinárodní média budou přítomna ve velkém počtu, aby se zpráva o demonstraci šířila rychle a aby snímky a záběry byly celosvětově známé během několika minut nebo hodin.

Jediná nezisková organizace, jmenovaná v maďarskými médii v souvislosti s demonstrací, je česká nadnárodní neziskovka Lékaři bez hranic. Její spřízněná organizace Člověk v tísni několika týdny ocitla na černé listině Ruské federace kvůli podvratné činnosti a organizování protivládních demonstrací.

Vyzkoušená provokace

Před týdnem se dvě skupiny celkem 71 přistěhovalců různých národností pokusilo násilně projít v oblasti Röszke ze Srbska do Maďarska. To útok odrazilo střelbou do vzduchu a poškozená místa vyztužilo ostnatým drátem a novým vysokým plotem.

Podle maďarským médií mohl být útok imigrantů v Röszke mohl být testem současného pochodu.

Maďarská agentura MTI upozornila, že tak velká skupina migrantů nedorazila na srbsko-maďarské hranice od roku 2015, kdy vrcholila migrační krize. Migranti drží v rukou transparenty s nápisy v angličtině: „Naše děti si zaslouží lepší život“ a „Jsme uprchlíci, nikoli zločinci“, „Naše dětí musejí dostat vzdělání” či „Moje rodina na mne čeká v Evropské unii”.

Útok imigrantů na maďarské hranice před čtyřmi lety

Migranti patrně zůstanou na hraničním přechodu po celou noc. „Postavili si tady stany,” vysvětlila reportérka televize M1, která je přímo na hranici.

V roce 2015 v období vrcholící migrační krize postavilo Maďarsko hraniční plot na hranicích se Srbskem. U plotu ve dne v noci hlídkují maďarští policisté a vojáci.

Odeslat komentář