JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ukrajinský politik Turčinov spoluzodpovedný za rozpútanie občianskej vojny na východe Ukrajiny: My sme ani len netušili, že Rusi nám zoberú Krym v právoplatnom referende

UKRAJINA: Portál Polit Navigator reaguje na slová ukrajinského politika, „krvavého pastora“ Alexandra Turčinova, ktorý spoločne s Porošenkom patrí k zodpovedným za rozpútanie občianskej vojny na východe Ukrajiny

Alexander Turčinov v interview spomínal na svoju vrcholovú politickú kariéru. Patril k ukrajinským lídrom, ktorí na americký príkaz a s americkou pomocou rozpútali Majdan a ponorili Ukrajinu do totálneho politického a ekonomického chaosu, z ktorého sa Ukrajina nedokáže dostať.

Turčinov spomína na Majdan, prevzatie moci i na fakt, že Ukrajinci a Američania absolútne ani len netušili, že Rusi sú pripravení Krym získať. Podľa jeho slov, v Kyjeve boli dlho presvedčení, že strata Krymu sa začala 27. 2. 2014, no to už bolo zavŕšením celej ruskej operácie. Rusi mali na Kryme svoj 25 tisícový vojenský kontingent, blesková operácia zaskočila nielen Ukrajincov, ale najmä americkú CIA, ktorá nemala o ničom ani len tušenia, rovnako ako nemala žiadne tušenie ani o raketovom útoku Rusov v Sýrii v roku 2015, pri ktorom zahynuli desiatky poradcov a žoldnierov, ktorí pomáhali protiasadovským poľným veliteľom v Sýrii.

Podľa Turčinova bolo frustrujúce, že Ukrajinci nemali ako na bleskovú ruskú operáciu reagovať. Rusi ovládli celý Krym, v právoplatnom referende obyvatelia Krymu uviedli, že sa chcú stať súčasťou Ruskej federácie. Súčasťou Ruskej federácie sa chcú stať aj Ukrajinci z Donecka a Luhanska, ktoré odmietajú nelegitímny štátny prevrat na Ukrajine zinscenovaný Američanmi v roku 2014.

František Olčaj

Odeslat komentář