JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ukrajinský poslanec: Jsou dvě věci, které zničí Ukrajinu!

UKRAJINA: Otevření trhu s pozemky pro cizince a konflikt na jihovýchodě země zapříčiní zničení Ukrajiny, uvedl poslanec Nejvyšší rady z frakce „Opoziční platforma – za život“ Vadim Rabinovič.

Jeho slova slova citovaly webové stránky strany.
„Prodej země a válka v Donbasu zničí Ukrajinu. Musíme Zelenského podporovat ve snaze nastolit mír na východě země a zároveň neumožnit rozprodej ukrajinské půdy Sorosovým chráněncům,“ uvedl poslanec.

Podle něj byla země úmyslně zatažena do války v Donbasu a nyní posunují Ukrajinu k poslednímu předělu – prodeji půdy.

„A Sorosova brigáda, která je nyní u moci, to začala už v první den otřesů dokázala instalovat předsedu vlády a desítku nejsilnějších lídrů,“ dodal Rabinovič.

Rovněž se vyslovil k prohlídkám bezpečnostních sil kanceláří jeho strany.

„Jsem si naprosto jistý, že prohlídky v kanceláři naší strany jsou úmyslným provokováním bezpečnostních sil, aby narušily schůzku v normanském formátu. Samozřejmě, že (v silových strukturách) existuje mnoho lidí, kteří opravdu nechtějí mír a nechtějí podporovat současného prezidenta. Nyní jsme se rozhodli na tuto provokaci aktivně nereagovat, protože nechceme narušit Zelenského setkání s prezidenty Německa v Rusku a Francii,“ uvedl Rabinovič.

„Jsem si jist, že ten, kdo to začal, nenávidí svou zemi, profituje z krve nebo k tomu přispívá. Podstatou demokracie je samozřejmě to, že každý má právo mít svůj názor v rámci zákona. Jsem si tedy jist, že Ukrajina potřebuje mír, a někdo může myslet jinak, to je jeho ústavní právo. Ale tito lidé nemají právo nás tlačit do nepřetržité války, tlačit zemi do chudoby. Sociologie nám říká, že člověk, který mluví o válce „do vítězného konce“, žije s největší pravděpodobností v zahraničí nebo blíže u Lvova. A měli by být ve válce jen lidé z jihovýchodu?“ zeptal se poslanec.

Ukrajinský parlament 13. listopadu přijal v prvním čtení návrh zákona, kterým se 1. října 2020 zrušuje moratorium na prodej zemědělské půdy. Podle dokumentu bude mít možnost ke koupi půdy ukrajinským fyzickým a právnickým osobám, územním společenstvím a státu. Cizinci a osoby bez státní příslušnosti se také mohou stát vlastníky zemědělské půdy, pokud je obdrží dědictvím, ale budou povinni ji za rok prodat. Návrh zákona stanoví dočasný zákaz nákupu pozemků společnostmi se zahraničním vlastníkem do 1. ledna 2024.

Odeslat komentář