JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ukrajinský poslanec o vláde v Kyjeve: „Je to obyčajná mafia, ktorá sa schováva za Medzinárodný menový fond“

UKRAJINA: Viacerí ukrajinskí opoziční politici, analytici a média poukazujú na to, že Zelenského tím napreduje presne v šľapajach komanda bývalého prezidenta Porošenka, a nie náhodou preto, poslanci oboch strán rovnako podporili predaj pôdy v krajine. Na spájanie ešte prednedávnom „nespojiteľných“ síl poukázal aj jeden z vedúcich opozičných politikov, spolupredseda „Opozičnej platformy – Za život“ Vadim Rabinovič. Uviedol to v relácii „Ukrajinský formát“ televíznej stanice NewsOne.

To, čo sa odohrávalo na mimoriadnom zasadnutí Najvyššej rady Ukrajiny 13. mája, sa dá popísať niekoľkými slovami: radostné tvorivé spojenie „sluhov ľudu“ s Porošenkom. Preto blahoželám Petrovi Alexejovičovi: „Môžete spávať pokojne! Tiež pokojne môžete vrátiť Gontarevovú na jej miesto. Blahoželám aj všetkým tým, ktorím ukradli depozity v bankách: nezávislého vyšetrovania sa nikdy nedočkáte, ani svojich peňazí,“ pochmúrne ironizoval Vadim.Rabinovič /https://www.youtube.com/watch?v=Da86ha9iYwI&feature=emb_logo/.

Podotkol, že nedokáže pochopiť, čo vlastne chcú západní partneri Ukrajiny. „Spomeňte si: Naposledy prišiel prezident do Najvyššej rady a povedal: „Milí priatelia, ani mne sa nepáči zákon o pôde, ale potrebujeme 8-10 miliárd, ktoré nám o pár dní poskytnú. Bez toho nám Medzinárodný menový fond peniaze nedá… „Sluhovia ľudu“ zahlasovali a pôdu predali. Prirodzene, „Opozičná platforma – Za život“ navrhla svoje úpravy tohto zákona, avšak, prijali ho. Všetci čakali na tých 8-10 miliárd, ale dodnes ich nemáme,“ podčiarkol.

„Je to obyčajná mafia, ktorá sa schováva za Medzinárodný menový fond. Predávajú pôdu, okrádajú ľudí, zvyšujú tarify, nerodia indexáciu dôchodkov – je to MMF. Je to veľmi výhodne – našli strašiaka vo forme MMF. Pritom nás oklamali znova – zmenili podmienky úveru. Napríklad, akreditív stand-by nám poskytnú iba na úhradu percent, ktoré dlhujeme Fondu. Zamyslíte sa, budú nám dávať peniaze iba na to, aby sme im vrátili, čo im dlhujeme. Rozumiete?“ vysvetľoval opozičný poslanec.

Dnes je ďalší smutný deň v histórii Ukrajiny – a to podľa viacerých parametrov. V prvom rade preto, že sme prerazili ďalšie dno. Nemyslím si, že na svete existujú ďalšie krajiny, ktorým MMF a Soros venujú viac pozornosti, ako Ukrajine. Neexistuje ani jedna ďalšia krajina na svete, ktorá je ochotná sa takto ponižovať, likvidujúc základ základov – Ústavu,“ zdôraznil Vadim Rabinovič.

Štát Ukrajina stratil kontrolu nad súdnou mocou, stratil kontrolu aj nad valutovými operáciami. A čo sme získali? Možno sme vyhrali iba akúsi zdanlivosť: ak znova niečo predáme, tak nám zasa niečo dajú, ale ak sa postavíme do určitej pózy, ako sa hovorí v radoch súčasného vedenia krajiny. Toto ale nie je budovanie štátu, je to jeho demontáž,“ podčiarkol poslanec.

„Som presvedčený, že všetci musíme urobiť záver. Predtým som si myslel: „sluhovia“ vyhrali voľby a teraz je tu koalícia a opozícia. Myslel som si, že sú možno mladí, progresívni, možno existuje zmysel, aby sme sa pozreli na to, ako pracujú, možno sa im dá pomôcť… Ale v súčasnosti nemám žiadne ilúzie. „Sluhovia ľudu“ a ich spojenie s Porošenkom zapríčinia iba krach – je to „front likvidácie Ukrajiny.  Preto prechádzame do druhej fázy: v krajine je, ako hovoril Lenin, jediná strana, ktorá je pripravená prevziať zodpovednosť na seba – je to „Opozičná platforma – Za život“. Sme ľudia, ktorí vedia, ako treba riadiť krajinu. A vieme, ako ju pozdvihnúť z trosiek,“ zdôraznil v závere opozičný poslanec Vadim Rabinovič.

EUGEN RUSNÁK

Odeslat komentář